پیشنهاد افزایش 30 درصدی قیمت تایر از سوی سازمان حمایت

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، تا زمان اعلام قطعی قیمت جدید انواع تایر و ارائه مدارک و مستندات از سوی شرکت های تایرساز، به صورت علی الحساب 30 درصد افزایش قیمت برای تایرسازان در نظر گرفته شده است.

پیشنهاد افزایش 30 درصدی قیمت تایر از سوی سازمان حمایت

به گزارش گروه اقتصادی مجله تخصصی کامپیوتر، رییس سازمان حمایت از مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان گفت: تا زمان اعلام قطعی قیمت جدید انواع تایر و ارائه مدارک و مستندات از سوی شرکت های تایرساز، به صورت علی الحساب 30 درصد افزایش قیمت برای تایرسازان در نظر گرفته شده است.

عباس تابش اضافه نمود: تایر جزو اقلامی است که باید قیمت آن در سامانه 124 وزارت صنعت درج گردد.

وی از برگزاری سه جلسه مشترک با انجمن تایرسازان اطلاع داد که در آخرین جلسه (11 روز پیش) مقرر شد شرکت های تایرساز در مدت 48 ساعت صورت های اقتصادی شان را برای آنالیز افزایش قیمت ارائه نمایند.

تابش اعلام کرد: حتی برای سهولت کار و افت نکردن جریان فراوری، از تایرسازان خواسته شد تا صورت های اقتصادی مربوط به سال 90 خود را ارائه نمایند تا سازمان حمایت با به روز کردن متغیر ها سریع تر بتواند به درخواست افزایش قیمت آن ها ترتیب اثر دهد، اما تا امروز هیچ سندی تحویل سازمان حمایت نشده است.

وی ادامه داد: با هدف ضرر و زیان ندادن تایرسازان و کاهش نیافتن فراوریشان، سازمان حمایت افزایش علی الحساب 30 درصدی قیمت تایر را برای این شرکت ها پیشنهاد نموده که در جلسه فردا (دوشنبه) ستاد تنظیم بازار مطرح خواهد شد.

رییس سازمان حمایت از مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان تاکید نمود: بدیهی است اعلام قیمت قطعی و نهایی انواع تایر منوط به ارائه صورت های اقتصادی حسابرسی شده شرکت ها خواهد بود و صرف ارائه آنالیز قیمت ها نمی تواند مبنایی برای قیمت گذاری های جدید باشد.

لازم به ذکر است آنالیز آمار های تایرسازان کشور حاکی از فراوری 42 هزار و 452 تن انواع تایر و تیوب در دو ماهه ماه امسال و رشد 18 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

آمار وزنی فراوری تایر در فروردین و اردیبهشت امسال، معادل فراوری 6 میلیون و 363 هزار و 25 حلقه تایر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 965

به "پیشنهاد افزایش 30 درصدی قیمت تایر از سوی سازمان حمایت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد افزایش 30 درصدی قیمت تایر از سوی سازمان حمایت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید