چرا دریاچه ارومیه تغییر رنگ داده ست؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تغییر رنگ دریاچه ارومیه به دلیل برطرف نسبی شوری آب و رشد جلبک ها است.

چرا دریاچه ارومیه تغییر رنگ داده ست؟

به گزارش، سعید موسوی در مورد آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهارداشت: به دلیل ورود دائمی آب شیرین به دریاچه از این منطقه و برطرف شوری نسبی قسمتی از منطقه گونه های گیاهی و جلبک در این منطقه رشد نموده است و دلیل تغییر رنگ مشاهده شده در منطقه مد نظر در عکس هوایی نیز همین مسئله است.

وی با بیان اینکه فاضلاب شهری ارومیه به صورت تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل می گردد ادامه داد: تکمیل شبکه تصفیه خانه شهری ارومیه جز مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه است و اعتبار لازم نیز برای آن تخصیص یافته است.

موسوی در مورد ساماندهی زباله های سواحل دریاچه ارومیه نیز اظهار کرد: اطراف جاده شهید کلانتری از نظر سازمان محیط زیست جز محدوده سواحل دریاچه ارومیه محسوب نمی گردد و ورود به پارک ملی دریاچه ارومیه در این مناطق محدودیت قانونی دارد، اما در سواحل دیگر نظیر ساحل کاظم داشی ارومیه با هماهنگی و همکاری مسئولین محلی اقدام به نصب زباله دان شده است و هفته ای دو نوبت زباله های این منطقه جمع آوری می گردد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در مورد وضعیت فعلی دریاچه ارومیه نیز مطرح نمود: ارتفاع آب دریاچه در حال حاضر 1271.44 متر است که رقم در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 102 سانتی متر افزایش داشته است.

موسوی گفت: حجم آب دریاچه ارومیه نیز در حال حاضر 3.87 میلیارد متر مکعب است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته از افزایش 1.32 میلیارد مترمکعبی برخوردار بوده است.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 242

به "چرا دریاچه ارومیه تغییر رنگ داده ست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا دریاچه ارومیه تغییر رنگ داده ست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید