6 روش برای داشتن استایلی مجذوب کننده به سبک Color Blocking

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به احتمال زیاد برای شما رخ داده است که از لباس ها و ترکیب رنگ های تکراری خسته شده باشید. یکی از برترین راه ها برای داشتن ظاهری برجسته، شاداب و خیره کننده، این است که رنگ های مختلف و متضاد را با یکدیگر ترکیب نموده و در استایلتان به کار ببرید. یک ویژگی خوب و مهم درباره این کار، این است که می توانید آن را به وسیله آیتم های بسیار ساده، راحت و بعلاوه ارزان انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که با قوانین رنگ ها آشنا شوید و رنگ هایی را که در کنار هم ترکیب زیبایی می سازند را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که برای این کار، شما نیازمند آزمون و خطا هستید؛ در واقع هرچه قدر شما با رنگ ها بازی کنید و آن ها را بیشتر بشناسید، می توانید به مرور، راحت تر تشخیص دهید که کدام رنگ ها در کنار هم زیبا و مجذوب کننده به نظر خواهند رسید. در ادامه این مقاله با مجله خبرنگاران همراه شوید تا با چند نکته درباره داشتن استایلی شیک به سبک Color Blocking آشنا شوید.

6 روش برای داشتن استایلی مجذوب کننده به سبک Color Blocking
 • رنگ لباستان درباره شما چه می گوید؟

سبک Color Blocking دقیقا چیست؟

سبک Color Blocking نوعی ترکیب رنگ محبوب و ترند است که شما با کنار هم قرار دادن دو یا سه رنگ برجسته و اغلب متضاد، ظاهری چشم گیر و منحصر به فرد ایجاد می کنید. برند Yves Saint Laurent، یکی از اولین برندهایی بود که از این سبک در طراحی لباس های خود استفاده کرد. اگر به رنگ های روشن علاقه دارید، می توانید به راحتی از این سبک برای استایل و حتی دیزاین و دکوراسیون خانه تان بهره ببرید. در این سبک معمولا از لباس هایی که طرح های شلوغ دارند استفاده نمی گردد و آیتم هایی که رنگ های ثابت و ساده دارند جایگزین می شوند. سبک Color Blocking یک انتخاب عالی برای خانم های بالای 40 سال نیز خواهد بود، زیرا استفاده از لباس هایی با رنگ های روشن و شاد، ظاهر پوست را جوان تر و زنده تر نشان می دهد.

تاریخچه سبک Color Blocking

بسیاری از افراد ریشه و آغاز این سبک را از نقاش هلندی معروف، Piet Mondrian می دانند؛ زیرا او در نقاشی های خود از اشکال سرراست، هندسی و رنگارنگ استفاده می کرد و بعدها نام نئوپلاستیسیم را برای این سبک انتخاب کرد. برند Yves Saint Laurent در دهه 60 میلادی، با الهام گرفتن از نقاشی های موندریان، لباس هایی را طراحی و بدین ترتیب این سبک از ترکیب رنگ را وارد دنیای مد و فشن کرد. این سبک که در ابتدا به نام Mod Style شناخته می شد، مورد توجه افراد بسیار زیادی نهاده شد و مردم لندن باور داشتند که این سبک از لباس پوشیدن افراد را باکلاس تر و جوان تر نشان می دهد.

نکاتی که باید درباره رنگ ها بدانید

 • رنگ های اصلی؛ زرد، قرمز و آبی جز رنگ های اصلی هستند. شما با داشتن این سه رنگ، می توانید هر رنگی را که در طیف مرئی وجود دارد ترکیب کنید و بسازید.
 • رنگ های فرعی؛ به رنگی که از ترکیب دو رنگ اصلی به دست آید، رنگ فرعی گفته می گردد. نارنجی، بنفش و سبز در دسته رنگ های فرعی هستند.
 • رنگ های درجه سوم؛ به رنگی که از ترکیب یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی ساخته گردد، رنگ درجه سوم گفته می گردد. این رنگ ها در چرخه معمولا کنار هم قرار می گیرند؛ مانند قرمز-بنفش، سبز-آبی و زرد-نارنجی.
 • رنگ های گرم و سرد؛ نیمی از چرخه رنگ ها گرم و نیمه دیگر جز رنگ های سرد محسوب می شوند. قرمز، نارنجی، زرد و زرد-سبز در دسته رنگ های گرم هستند. رنگ های سرد از سبز آغاز شده و شامل آبی، نیلی و بنفش هستند.
 • رنگ های خنثی؛ از آن جایی که این رنگ ها در چرخه رنگ وجود ندارند، بسیاری از آن ها دقیقا رنگ محسوب نمی شوند. کرم (نود)، سفید، مشکی و خاکستری (طوسی) جز رنگ های خنثی هستند.
 • سایه؛ هر رنگی شامل سایه های مختلفی است. زمانی که یک رنگ را تیره تر کنیم، به آن سایه ای از رنگ اولیه می گوییم. برای مثال، آبی نفتی سایه ای از رنگ آبی است.
 • تینت (ته رنگ)؛ زمانی که رنگی را با سفید مخلوط کنیم، ته رنگی از رنگ اولیه به دست می آید که به آن تینت گفته می گردد. برای مثال، صورتی تینت یا ته رنگی از رنگ قرمز محسوب می گردد.

6 روش برای استفاده از تکنیک Color Blocking در استایل

بعد از شناخت کامل رنگ ها، نوبت آن است که استایلی مجذوب نماینده برای خود بسازید. برای این کار چند روش وجود دارد که در ادامه به آنالیز آن ها خواهیم پرداخت.

1. استایل مونوکروم

استایل مونوکروم آسان ترین و ساده ترین راه برای داشتن استایلی به سبک Color Blocking است. شما به سادگی فقط لباس هایی را انتخاب می کنید که از یک طیف رنگی باشند. هر آیتم را می توانید یک سایه یا تینت مختلف انتخاب کنید. برای مثال شما می توانید یک شلوار آبی جین را به همراه یک بلوز آبی آسمانی و کفش های آبی سورمه ای ست کنید.

برای داشتن استایل مونوکروم، بهتر است که درک کنید رنگ های تیره و روشن چه تاثیری بر روی ظاهر شما خواهند گذاشت. رنگ های تیره تر، نور را جذب نموده و باعث می شوند همه چیز کوچک تر به نظر برسد؛ اما برعکس، رنگ های روشن همه چیز را بزرگ تر نشان می دهند. شما با دانستن این قانون می توانید لباس ها را به نوعی انتخاب کنید تا اندامتان طبق میل شما دیده گردد. بعلاوه شما می توانید رنگ های سفید و مشکی را نیز به استایل مونوکروم خود اضافه کنید.

 • هر آنچه باید درباره استایل مونوکروم و این سبک لباس پوشیدن بدانید

2. رنگ های آنالوگ یا متمم

رنگ های آنالوگ رنگ هایی هستند که در چرخه، کنار هم نهاده شده اند. برای داشتن استایلی مجذوب نماینده و خاص، شما می توانید رنگ های آنالوگ را با یکدیگر ترکیب کنید. برای مثال دو رنگ آنالوگ و یک رنگ خنثی؛ و یا دو رنگ آنالوگ به همراه یک سایه یا تینت از آن ها. زرد، نارنجی و قرمز-نارنجی یک ترکیب فوق العاده برای فصل تابستان خواهد بود. در حالی که سبز-آبی، آبی تیره و آبی روشن چلوه ویژه ای به استایل شما در فصل پاییز و زمستان می دهد. اگر در استایلتان از سه رنگ استفاده می کنید، توجه کنید که حتما از یک رنگ اصلی، یک رنگ فرعی و یک رنگ درجه سه استفاده می کنید.

3. رنگ های مکمل

ترکیب کردن رنگ های مکمل یا نتیجه ای فوق العاده خواهد داشت و یا افتضاح خواهد بود! همه این نتایج به این بستگی دارد که شما چگونه از رنگ ها بهره ببرید. رنگ های مکمل در مقابل هم می ایستند و هردو درخشان به نظر می رسند. این موضوع ممکن است هم خوب و هم بد باشد. رنگ های مکمل رنگ هایی هستند که در چرخه، متضاد هم هستند، مانند بنفش و زرد، قرمز و سبز، آبی و نارنجی.

یک راهکار آسان برای داشتن استایلی مجذوب نماینده با این روش، این است که از سایه ها و تینت ها یاری بگیرید؛ برای مثال اگر می خواهید استایل شادی داشته باشید، ترکیب رنگ صورتی روشن و سبز پاستلی بسیار زیبا خواهد بود. از طرفی دیگر از ترکیب رنگ نارنجی و آبی تیره می توانید استایلی مجذوب نماینده و پاییزی داشته باشید.

4. رنگ های مکمل و مخلوط

ممکن است این روش کمی سخت به نظر برسد، اما اگر دقت کنید روش بسیار جالبی است. این روش به این گونه است که شما یک رنگ را انتخاب می کنید و بعد به جای رنگ مکمل آن، دو رنگ آنالوگ مربوط به آن را انتخاب می کنید. برای مثال، شما رنگ سبز را انتخاب می کنید، سپس دو رنگ آنالوگ قرمز (رنگ هایی که در کنار قرمز قرار می گیرند)؛ یعنی بنفش و قرمز-نارنجی را انتخاب نموده و با سبز ست می کنید.

5. روش سه گانه

این روش شامل ترکیب کردن سه رنگ است که در چرخه از یکدیگر فاصله دارند. یک راه آسان برای استفاده از این تکنیک، ترکیب کردن رنگ های درجه سه یعنی قرمز-بنفش، سبز-آبی و نارنجی-زرد است.

6. روش چهارگانه

با کشیدن یک مربع خیالی روی چرخه رنگ ها، چهار رنگ پیدا می کنید که می توانید در این تکنیک از آن ها بهره ببرید. شما می توانید دو جفت رنگ هم گروه را با یکدیگر ترکیب کنید. برای مثال دو رنگ زرد و نارنجی به عنوان رنگ گرم و رنگ های اصلی در استایل، و دو رنگ آبی و بنفش به عنوان رنگ های سرد و تکمیلی که برای اکسسوری ها مانند کفش و جواهرات می توانید از آن ها بهره ببرید.

نکات مهمی که درباره سبک Color Blocking باید بدانید

 • رنگ های خنثی دوست شما هستند. فرقی نمی نماید که از کدام تکنیک برای استایلتان استفاده می کنید، در هر صورت شما همواره می توانید یک رنگ خنثی را به استایلتان برای ظاهری بهتر و مجذوب نماینده تر اضافه کنید. یک جفت کفش کرم، یک ژاکت سفید، زیورآلات مشکی یا یک کلاه طوسی نمای بیشتری به استایل شما خواهد داد.
 • رنگ هایی را انتخاب کنید که ترکیب خوبی با پوست شما ایجاد نمایند. برای مثال اگر ته رنگ پوست شما سرد است، بهتر است از رنگ های گرم مانند زرد استفاده نکنید؛ زیرا ظاهر شما را خسته و بی حال نشان می دهد. در عوض رنگ هایی مثل سبز، آبی و بنفش را جایگزین کنید. بعلاوه موهای شما دارای ته رنگی است که ممکن است ظاهر لباس هایتان را خراب کند. بهتر است که همواره در معرض نور کافی شال و لباس هایتان را امتحان کنید تا مطمئن شوید که با ته رنگ پوست و موهای شما سازگاری دارند.
 • ترکیب رنگ مشکی و آبی نفتی و بعلاوه سفید و کرم ترکیب بسیار زیبا و شیکی است؛ اما از آن جایی که این رنگ ها بسیار به یکدیگر نزدیک هستند، در انتخاب سایه ها باید دقت کنید.
 • اگر دوست ندارید که همه آیتم های استایلتان تشکیل شده از رنگ های شاد و برجسته باشد، بهتر است که یک رنگ را از چرخه انتخاب کنید و آن را به همراه یک رنگ خنثی ترکیب کنید. به این صورت رنگی که انتخاب کردید بیشتر جلب توجه خواهد نمود. برای مثال، می توانید یک شلوار طوسی را به همراه یک بلوز زرد بپوشید؛ این گونه مدل لباستان هم بیشتر دیده خواهد شد.
 • یکی از دلایلی که سبک Color Blocking را محبوب و معروف می نماید، این است که شما وارد دنیای رنگ ها شده و برای انتخاب و ترکیب کردن آن ها می توانید بسیار خوش بگذرانید! به یاد داشته باشید که برای اینکه در این سبک حرفه ای شوید، باید بسیار تمرین کنید و طیف رنگ ها را در کنار هم بیاورید و تست کنید.
 • برای ترکیب کردن رنگ ها از هرجایی می توانید ایده بگیرید؛ از فشن شوها گرفته تا نقاشی ها می توانند به شما نشان دهند که رنگ های مختلف در کنار یکدیگر چه ظاهری ایجاد می نمایند.

حرف آخر

اگر به ترکیب کردن رنگ ها علاقه دارید و دوست دارید که استایل های متنوعی داشته باشید، سبک Color Blocking یک روش عالی برای شما خواهد بود. این سبک به شما یاری می نماید تا استایلی مجذوب نماینده تر و خاص تر داشته باشید. بعلاوه اگر به خرید لباس علاقه دارید، سبک Color Blocking به شما این اجازه را می دهد تا هر رنگ لباسی که دوست دارید را برای خود خریداری کنید.

منابع: Wikihow, 40plusstyle, Glowsly

منبع: دیجی استایل
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1749

به "6 روش برای داشتن استایلی مجذوب کننده به سبک Color Blocking" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 روش برای داشتن استایلی مجذوب کننده به سبک Color Blocking"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید