قلعه نویی: رقم انتقال من به پرسپولیس رکورد می شکست

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، امیرقلعه نویی از مسئولان کشور خواست تا در یک ماه آینده که ممکن است موج دوم کرونا آغاز گردد و مردم با مسائل مالی روبرو شوند، بیشتر به آن ها فکر نمایند و به دنبال چاره اندیشی باشند.

قلعه نویی: رقم انتقال من به پرسپولیس رکورد می شکست

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، این روزها که برای تمام علاقمندان به فوتبال روزهای عجیبی به شمار می رود، برای مربیان و بازیکنان فوتبال هم غیر از این نیست، اما امیر قلعه نویی که همچنان با کسب 5 عنوان قهرمانی با استقلال و سپاهان به عنوان پرافتخارترین مربی فوتبال ایران شناخته می شود و سال گذشته در رنگینگ بین المللی مربیان عنوان بهترین مربی ایران را کسب کرد، می گوید باید خودمان را با این شرایط وقف بدهیم و از این اتفاقی که گریبان جهان را گرفته، درس عبرت بگیریم و در بعضی از کارهایمان تجدید نظر کنیم.

عادت نموده ایم در خصوص هر چیزی حرف بزنیم

از سرمربی سپاهان در رابطه با اتفاقات پیرامون فدراسیون پرسیدیم که او اینطور به این سوال واکنش نشان داد: وقتی اطلاعات ندارم، صحبت نکنم بهتر است. ولی در خصوص سپاهان هر چیزی بخواهید، تا جایی که اطلاع دارم می گویم، ولی در خصوص فدراسیون و اتفاقاتش اطلاعاتی ندارم و اگر حرف بزنم غیر کارشناسی است. آخر ما عادت نموده ایم که در خصوص هر چیزی حرف بزنیم. باید حرفی را بزنیم که راجع به آن اطلاعات داشته باشیم.

امیرقلعه نویی از مسئولان کشور خواست تا در یک ماه آینده که ممکن است موج دوم کرونا شروع شود و مردم با مسائل مالی روبرو شوند، بیشتر به آنها فکر نمایند و به دنبال چاره اندیشی باشند.

این روزها که برای تمام علاقمندان به فوتبال روزهای عجیبی به شمار می رود، برای مربیان و بازیکنان فوتبال هم غیر از این نیست، اما امیرقلعه نویی که همچنان با کسب 5 عنوان قهرمانی با استقلال و سپاهان به عنوان پرافتخارترین مربی فوتبال ایران شناخته می شود و سال گذشته در رنگینگ بین المللی مربیان عنوان بهترین مربی ایران را کسب کرد، می گوید باید خودمان را با این شرایط وقف بدهیم و از این اتفاقی که گریبان جهان را گرفته، درس عبرت بگیریم و در بعضی از کارهایمان تجدید نظر کنیم.

مردم ایران در سال 98 صدمات زیادی خوردند

سرمربی سپاهان صحبت های خود را اینطور شروع کرد: سال نو را تبریک می گویم. ان شاالله زیر سایه اهل بیت این سال، سال مبارکی باشد و بدشانسی های سال 98 از بین برود. در سال 98 اتفاقات زیادی را داشتیم و مردم ایران صدمات زیادی خوردند. در خصوص سال گذشته صحبت می کنم که واقعا ملت ایران اذیت شدند و حالا هم این ویروس لعنتی کل جهان را گرفته است.

تجربه این شرایط خیلی سخت است

از امیرقلعه نویی پرسیدیم که این روزهای عجیب را چطور سپری می نماید. او در پاسخ به این سوال اعلام کرد: بالاخره فکر می کنم نزدیک 41 سال است که در ورزش هستم. تجربه این شرایط خیلی سخت است. ما هم با شرایط خودمان را هماهنگ می کنیم. تاسف بیشتر به خاطر هموطنانمان است و یک سری ها که مبتلا شده اند و یک عده هم متاسفانه جانشان را از دست دادند که به آنها تسلیت می گویم. خب ما هم با بلاتکلیفی جلو می رویم. جا دارد از کادر پزشکی نهایت تشکر را داشته باشم. یعنی هر فردی که با این مشکل و معضل سر و کار دارد و ایثار می نماید. مردم خیری که یاری می نمایند. واقعا از تک تک آنها تشکر می کنم.

20 سال است که ارزش ها از بین رفته است

از سرمربی سپاهان در رابطه با فوت ایرج قلیچ خانی که یکی از مربیان عظیم فوتبال ایران در سال های گذشته بوده، سوال کردیم که او با افسوس به مرگ این پیشکسوت که در آستانه شروع سال جدید رخ داد، واکنش نشان داد و اضافه نمود: من خدمت شما عرض کنم که متاسفانه اخلاق مداری در مملکت ما از بین رفته است. به خاطر سه امتیاز دست به چه کارهایی که دست نمی زنند. اخلاق و معرفت در فوتبال ما 20 سالی است که از بین رفته است. نسل گذشته رعایت می کردند و به عظیمترها احترام می گذاشتند و پیشکسوتان را فراموش نمی کردند ولی 20 سال است که این ارزش ها از بین رفته است. ایرج خان قلیچ خانی زحمات زیادی برای فوتبال ما کشید ولی این دو سه سال اخیر چه رفتاری با او شد؟ البته برای بقیه پیشکوستان هم غیر از این نبوده است. خدا او را بیامرزد؛ این راهی است که همه باید برویم.

ترس ما این بود که بازیکنان در شهرهایشان با مشکل روبرو شوند

امیرقلعه نویی در رابطه با شرایط تیمش و اینکه خبرهایی مبنی بر مبتلا شدن چند بازیکن این تیم به کرونا منتشر شده بود، شرح داد: ما کار خوبی که کردیم این بود که تیم را در همان زمان قرنطینه کردیم. خدا را شکر هیچ مسئله ای هم وجود نداشت. این خبرها هم برای زمانی بود که بازیکنان به تعطیلات رفته بودند و مثلا سجاد شهباززاده پیش برادرش در تهران رفته بودکه سخت سرما خورده بود. خدا را شکر ولی مسئله ای نبود و باید از کادر پزشکی تیم نهایت تشکر را داشته باشیم. ما در شرایط ایمن هم تمرین می کردیم و رختکن ها و تمام امکاناتی که مورد استفاده قرار می گرفت، به خوبی و با دقت ضدعفونی می شدند. در واقع ترس ما این بود که بازیکنان به شهرهایشان بروند و برایشان مسئله ای پیش بیاید.

در گروه واتس آپ بازیکنان را زیر نظر داریم

سرمربی سپاهان در خصوص چگونگی زیر نظر دریافت بازیکنانش در این روزها مطرح نمود: الان در گروه واتس آپی که برای تیم است، شرایط را زیر نظر داریم. همکاران من و آنالیزورهای تیم، تمریناتی 50 دقیقه ای برای بازیکنان در طول روز در نظر گرفته اند و هر روز گزارش می دهند و من در جریان کارهایی که انجام می شود، قرار می گیرم.

بازیکن عمانی ما به تیم ملی دعوت شده بود

سرمربی تیم ملی در جام ملت های 2007 در خصوص دلیل خروج محسن الغسانی هم گفت: بله این بازیکن به تیم ملی دعوت شده بود و اجازه دادیم که ایران را ترک کند.

عادت نموده ایم در خصوص هر چیزی حرف بزنیم

از سرمربی سپاهان در رابطه با اتفاقات پیرامون فدراسیون پرسیدیم که او اینطور به این سوال واکنش نشان داد: وقتی اطلاعات ندارم، صحبت نکنم بهتر است. ولی در خصوص سپاهان هر چیزی بخواهید، تا جایی که اطلاع دارم می گویم، ولی در خصوص فدراسیون و اتفاقاتش اطلاعاتی ندارم و اگر حرف بزنم غیر کارشناسی است. آخر ما عادت نموده ایم که در خصوص هر چیزی حرف بزنیم. باید حرفی را بزنیم که راجع به آن اطلاعات داشته باشیم.

شما روحیات من را می دانید، توبیخی وجود نداشته است

قلعه نویی در خصوص توبیخ او توسط هیئت مدیره باشگاه سپاهان که البته توسط نیکفر سرپرست باشگاه تکذیب شد و همینطور این موضوع که تمدید قرارداد او به نتایج ارتباط داده شده است، به جملات کوتاهی اکتفا کرد و گفت: در خصوص حرفی که آقا نیکفر زده که باید از خودشان بپرسید و در خصوص ماجرای توبیخ هم همانطور که خودتان گفتید، آقای نیکفر تکذیب نموده اند و همچین چیزی نبوده است. شما روحیات من را می دانید و چنین چیزی وجود نداشته است.

یک استقلالی هم من را دوست داشته باشد به پرسپولیس نمی روم

سوال بعدی از امیرقلعه نویی در رابطه با پیشنهاد پرسپولیسی ها بود که می توانست انتقالی تاریخی را در فوتبال ایران رقم بزند. سرمربی سابق استقلال با اشاره به اینکه سه مرتبه پرسپولیسی ها برای جذب او در برهه های مختلف کوشش نموده اند، اینطور شرح داد: خب این موضوع در سه نوبت رخ داده است که یکبار به زمان بازیگری برمی شود و دو بار هم مربیگری. اولین پیشنهاد برای مربیگری در زمان مدیریت آقای کاشانی رخ داد و ایشان پیشنها داد و دومی هم در زمان آقای رویانیان که اتفاقا رقم خیلی بالایی هم در آن موقع بود ولی من چون از جنس استقلال بودم، نمی شد. همان زمان به آقای رویانیان گفتم که اگر در میان کل استقلالی ها یک نفر هم من را دوست داشته باشد، نمی آیم. البته ایشان هم محبت داشت.

رویانیان 700 میلیون به استقلال یاری کرد

امیرقلعه نویی سپس به خاطره ای از محمد رویانیان اشاره نمود و ادامه داد: یادم می آید یک روزمن و آقای فتح الله زاده و آقای امیری پیش ایشان رفتیم و از ایشان خواهش کردیم که به استقلال که در آن روزها شرایط خوبی نداشت، یاری کند وایشان هم 700 میلیون به باشگاه استقلال یاری کرد. البته رقم را دقیق نمی دانم. قدیمی ها حسن شان این بود که هر چقدر رقیب بودند، رفیق هم بودند. ما توی زمین با هم رقیب بودیم ولی بعد از سوت پایان همه چیز تمام می شد و رفاقتمان بیشتر می شد. علت را هم نمی دانم که چرا اینطور شده و دست به هر کاری می زنند که به اهدافشان برسند. من زمانی که از خارج از کشور هم در زمان بازیگری هم برگشتم، از پرسپولیس پیشنها داشتم. من همه کارهایم را انجام داده بودم. از جای دیگری به غیر از استقلال، یعنی باشگاه شاهین لژیونر شده بودم. حالا هم امیدوارم هر چه زودتر این تیم ها نظیر ایران جوان، بانک ملی، ملوان بندرانزلی، سپیدرود، استقلال اهواز و .... که تیم های ریشه داری هستند و استعدادهای زیادی را پرورش داده اند، به چرخه فوتبال بازگردند. در مجموع می خواهم بگویم در گذشته هر چه بود در زمین بود و همه چیز بعد از بازی تمام می شد ولی حالا یک عده ای آمده اند برای اینکه خودشان را موجه جلوه بدهند، دست به هر کاری می زنند.

می خواهند مردم را سیاه نمایند

از امیرقلعه نویی پرسیدیم در خصوص چه افرادی صحبت می نماید که او گفت: شما خودتان می دانید. می دانید که دو دهه است رفتارها عوض شده است و اخلاق مداری از بین رفته است. تا می توانند دروغ می گویند که خودشان را موجه نشان دهند.

در حال حاضر رقابت های لیگ اصلا برایم مهم نیست

قلعه نویی در واکنش به این سوال که از نظر او تکلیف لیگ چطور باید معین شود، شرح داد و تاکید نمود: به نظر از همه مهم تر سلامت جامعه است. برای من از همه مهم تر سلامت جامعه است و بعد دغدغه و مسائل مالی مردم. از مسئولین می خواهم به فکر مردم باشند. من صبح ها همواره زود از خواب بیدار می شوم و وقت زیادی دارم تا به اخبار گوش کنم و از اخبارمطلع شوم. ما یک مملکت جوان داریم. یکی از دغدغه های اصلی ما اقتصاد است. متاسفانه خیلی از قشر زحمتکش ما باید روزانه کار نمایند تا دستمزد بگیرند. قشر دیگری هم هستند که کارخانه دارها و مثلا رستوران دارها هستند. کارگران در دوماه اخیر، یک ماه حقوق گرفته اند و بعد هم کارخانه ها به مشکل می خوردند. از مسئولان می خواهم به این مسائل تا آخر فرودین رسیدگی نمایند. یکی قشری که روزانه کار می نموده و دیگری آنهایی که به این ها حقوق می دهند و کسب و کارشان خوابیده است. آن کارگر اگر اندوخته ای هم داشته باشد در این مدت از بین رفته است. از مسئولین می خواهم این مسائل و دغدغه ها را آنالیز نمایند و برای یک ماه آینده که موج دوم کرونا ممکن است شروع شود و مسائل مردم بیشتر شود، چاره بیاندیشند.

می خواهند مردم را سیاه نمایند

سرمربی سپاهان در پایان حرف هایش را اینطور پایان داد: امیدوارم سال جدید سال خوبی باشد. این یک درسی بود که خداوند به ما انسان ها داده بود. ما راه را گم نموده بودیم. این ها را به خودم می گویم. به فکر همه چیز بودیم جز اخلاق مداری. باید کنکاش کنیم. یکی از چیزها هم قهر طبیعت بود؛ شما هوا را که الان می بینید، مثل 50 سال پیش است. گوشزدی به ما شده است که ما به خودمان بیاییم. احترام های همدیگه رو نگاه داریم. به پیشکسوت ها احترام بگذاریم. این رفتارها را که آدم می بیند، ناراحت می شود. دست به هر کاری می زنند که بیایند و خودشان را پیش مردم موجه نمایند، ولی در واقع می خواهند مردم را سیاه نمایند. امیدوارم این اتفاق درس عبرت باشد برای همه. زندگی باید این ها باشد نه چیزهایی که دنبالش بودیم. امیدوارم صداقت و معرفت سرلوحه کارمان باشد. این یک آزمونی بود که راه گم نموده را پیدا کنیم؛ راهی که انسانیت و معرفت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 829

به "قلعه نویی: رقم انتقال من به پرسپولیس رکورد می شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: رقم انتقال من به پرسپولیس رکورد می شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید