استقبال ها از اعلام آتش بس در یمن

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، انگلیس، ترکیه، اتحادیه عرب، آمریکا، بحرین، تونس و مصر از اعلام آتش بس توسط نیروهای ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان سعودی در یمن استقبال کردند.

استقبال ها از اعلام آتش بس در یمن

به گزارش خبرنگاران، به نقل از العربی الجدید، اعلام آتش بس توسط نیروهای ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان سعودی در یمن استقبال کشورهای مختلف را به همراه داشت.

به همین دلیل، دومنیک راب، وزیر خارجه انگلیس در سخنانی ضمن استقبال از این آتش بس، گفت که چنین اقدامی امیدها برای خاتمه جنگ پنج ساله یمن را زنده می نماید.

وی اضافه نمود: این یک اقدام مهم در راستای آتش بس پایدار در یمن است و از دولت (مستعفی) و حوثی ها می خواهیم که تمامی درگیری ها را متوقف نموده و وارد یک گفت وگوی سازنده شوند.

وزارت خارجه ترکیه نیز از آتش بس اعلام شده از سوی ائتلاف سعودی استقبال کرد.

در این بیانیه آمده است: از تمامی طرف ها می خواهیم تا در این دوره استثنایی آتش بس را رعایت نمایند.

در همین حال، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در بیانیه ای از پادشاهی عربستان سعودی به عنوان رهبر ائتلاف عربی قدردانی و ابراز امیدواری کرد که درگیری ها در تمامی کشورهای عربی هر چه زودتر خاتمه یابد.

وی ملت یمن را برنده اصلی این اقدام مهم ائتلاف دانست و تاکید نمود که چنین حرکتی نشان دهنده احساس مسئولیت و درک چالش خطرناک پیش روی دنیا در دوره اخیر است.

ابوالغیط گفت وگو را تنها راه ممکن برای توافق طرفین درگیر در یمن درباره سازوکار آتش بس در این کشور خواند.

جان ابی زید، سفیر آمریکا در ریاض هم از اعلام آتش بس در یمن استقبال کرد.

وی در صفحه اختصاصی خود در توییتر نوشت: سفارت آمریکا از اعلام آتش بس یکجانبه از سوی ائتلاف به رهبری عربستان استقبال می نماید. من به نوبه خود از پادشاه و ولیعهد این کشور به دلیل طرح آتش بس تشکر و قدردانی می کنم.

سفیر آمریکا در توییت دیگری نوشت: امیدواریم همه گروه ها با فرستاده ویژه سازمان ملل در راستای برقراری صلح و ثبات در خور ملت یمن همکاری نمایند. این موضوع در شرایط کنونی که همه کشورها برای مهار کرونا و نجات جان مردم کوشش می نمایند اهمیت ویژه ای دارد.

وزارت خارجه بحرین، تونس و مصر نیز در بیانیه جداگانه ای از آتش بس در یمن استقبال نموده و ابراز امیدواری کردند که این اقدام زمینه را برای گفت وگو میان دولت مستعفی و جنبش انصارالله درباره دستیابی به توافق آتش بس پایدار در سراسر این کشور فراهم کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 847

به "استقبال ها از اعلام آتش بس در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال ها از اعلام آتش بس در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید