اوضاع بازار زمستانی مسکن

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به رغم اینکه در سال های رکود اغلب در بازه زمانی آذر و دی ، بازار مسکن سردتر ازدیگر ماه های سال بوده است، اما پس از حدود چهار سال رکود افزایش 52 در صدی معاملات مسکن در آذرماه سال جاری نسبت به ماه مشابه پارسال باعث شد که شاهد حرکت بازار مسکن رو به رونق باشیم.

اوضاع بازار زمستانی مسکن

جهت دریافت خدمات اجرای اجرای بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

پاییز استثنایی سال جاری، زمستانی استثنایی را در بازار مسکن نوید می دهد و احتمال می رود سطح خرید و فروش آپارتمان در نخستین ماه فصل زمستان نیز به رکوردی ویژه دست یابد.

باوجود این بعضی از مالکان که تعداد آنها در بازار مسکن کم نیست، با این تصور که متقاضیان خرید مسکن هرگز بازار را ترک نخواهند کرد، قیمت های پیشنهادی خود را از هم اکنون و پیش از فرار سیدن بازار گرم شب عید، افزایش داده اند.

بازار مسکن در دی ماه اغلب به سبب کاهش میزان معاملات و تثبیت قیمت ها چندان رونق ندارد و مالکان و سازنده ها اصرار دارند که قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دهند.

گروهی از مالکان هم هستند که واحدهای خود را پایین تر از قیمت آخرین معاملات منطقه عرضه نموده اند. آنالیز آگهی ها مسکن در موتورهای جست وجوی معتبر ملکی حاکی است که عمده آپارتمان های قیمت مناسب مربوط به ساختمان های با عمربیش از 10سال است و در گروه نوسازها و تازه سازها به ندرت و به شکل موردی ممکن است با این گونه قیمت گذاری روبه رو شویم.

بعضی از مشاوران املاک براین باورند که چون هنوز قیمت های پیشنهادی تازه بسیاری از فروشنده های آپارتمان های با عمر کم و بویژه نوساز، در معاملات تثبیت نشده است، آپارتمان های میانسال و کهنه ساز از افزایش قیمت حتی در حد قیمت پیشنهادی به دور مانده اند.

اما در صورتی که بازار به قیمت های تازه نوسازها و تازه سازها پاسخ دهد و میزانی قابل توجه از معاملات آینده با این قیمت ها صورت گیرد، احتمال رشد قیمت میانسال ها و کهنه سازها نیز در ماه های آینده وجود خواهد داشت.

در عین حال کارشناسان بازار مسکن معتقدند که سازنده ها و مالکان با اصرار به افزایش قیمت در دی ماه، آن هم در شرایطی که در پاییز سال جاری یک نوبت افزایش قیمت در بازار مسکن روی داده است، موجب می گردد بعضی از متقاضیان خرید تا زمان برطرف التهاب بازار، از خرید منصرف شده و یا به طور موقت بازار را ترک نمایند. دنیای اقتصاد

منبع: پیام دلتا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 800

به "اوضاع بازار زمستانی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع بازار زمستانی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید