او فردا می میرد؛ یک تریلر نفس گیر تحسین برانگیز

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، فیلم او فردا می میرد (She Dies Tomorrow) تریلری که از 10 مرداد امسال به شکل محدود در سینماهای آمریکا اکران خود را شروع نموده با تحسین منتقدان روبرو شده است.

او فردا می میرد؛ یک تریلر نفس گیر تحسین برانگیز

این فیلم سینمایی قرار است از 17 مردادماه در سرویس های VOD نیز در اختیار مخاطبان قرار بگیرد. او فردا می میرد را ایمی سایمتز کارگردانی نموده در حالی که کیت لین شیل (بازیگر نقش لیزا ویلیامز در سریال خانه پوشالی) و جین آدامز (بازیگر نقش کری ایکن در فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک) در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

در فیلم سینمایی او فردا می میرد امی پس از بیدارشدن از خواب به این نتیجه می رسد که قرار است فردا آخرین روز زندگی اش باشد. همین فکر که تمام ذهن امی را فراگرفته تمام بحران های به سختی سرکوب شده زندگی او را دوباره بیدار می نماید. ماجرا زمانی پیچیده تر می گردد که خیال امی درباره مرگ محتومش به دوستانش هم سرایت می نماید.

در وبسایت متاکریتیک در مجموع 14 نقد درباره فیلم او فردا می میرد منتشر شده که نمره متای 81 را برای فیلم رقم زده است. هر 14 نقد منتشر شده در این وبسایت مثبت است و فیلم نقد منفی و میانه نداشته است. شاخص رضایت منتقدان در وبسایت راتن تومیتوز نیز حاکی از رضایت 86 درصدی منتقدان است که از مجموع 35 نقد به دست آمده است. در میان این نقدهای منتشر شده 30 منتقد از فیلم رضایت داشته و 5 منتقد اثر را نپسندیده اند.

در ابتدا قرار بود این اثر سینمایی اواخر اسفند سال گذشته در فستیوال فرهنگی جنوب از جنوب غربی (SXSW) نمایش داده گردد اما شیوع بیماری کرونا این رویداد را لغو کرد. مدتی بعد شرکت فراوری و توزیع فیلم نئون (توزیع نماینده آثاری چون من تونیا هستم و انگل) حق پخش او فردا می میرد را خریداری کرد.

ایمی سایمتز کارگردان این تریلر تحسین شده آمریکایی عمده شهرتش را مدیون بازیگری و کارگردانی آثار تلویزیونی است. بازیگر فیلم هایی چون رنگ سرچشمه (Upstream Color)، کارگردان چند قسمت از مجموعه تلویزیونی آتلانتا (Atlanta) پیش از این در سال 2012 فیلم مستقل و منتقدپسند خورشید نمی درخشد (Sun Dont Shine ) را هم کارگردانی نموده بود.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به نظرات منتقدان درباره این اثر سینمایی 84 دقیقه ای که برای نمایش در رده سنی R دسته بندی شده است.

 • اریک کوهن / ایندی وایر
 • امتیاز متا: 91

فیلم درگیرنماینده ایمی سایمتز آخرالزمان را همچون یک بحران وجودی تصویر می نماید … سایمتز در یک دهه اخیر دو فیلم کارگردانی نموده اما کمتر کارگردان آمریکایی وجود دارد که نگاهی در این حد منحصربه فرد داشته باشد.

او فردا می میرد ایده های اولیه خود را در جهت های جدید رشد می دهد و الگویی برای کاوش روابط پیش بینی ناپذیر انسانی تحت سرکوب و فشار ارایه می دهد.

فیلم روایت سحرانگیزی دارد که با وحشت کنونی دنیا امروز درهم آمیخته است؛ این آمیزش به حدی است که انگار فیلم پس از وقایع ماه های اخیر در دنیا ساخته شده باشد.

 • جان دی فور / هالیوود ریپورتر
 • امتیاز متا: 90

فیلم جذاب و استادانه ایمی سایمتز یکی از معدود آثاری است که نه تنها نشان می دهد چگونه یک ایده آزاردهنده می تواند در ذهن فرد ریشه نموده و همه چیز را دچار توقف کند بلکه قدم بعدی را هم پیش بینی می نماید؛ اینکه ایده به شکل موفقی به سایرین منتقل گردد. در این نوع نگاه هر یک از ما ناخواسته کنار مغاکی ایستاده ایم و صرفا منتظر محرکی هستیم تا مجبورمان کند بر این مغاک خیره شویم.

چنین آثاری دلیل وجود سینمای هنری را نشان می دهند، اینکه چرا دوباره به محض بازگشت به شرایط عادی و نشستن کنار سایر انسان ها [خاتمه همه گیری ویروس کرونا] باید سراغ دیدن چنین آثاری برویم.

 • تیم گریرسون / اسکرین دیلی
 • امتیاز متا: 90

او فردا می میرد اثری است بی پروا و هم زمان تشویش برانگیز که برخلاف زندگی واقعی، درست در لحظه ای که باید به خاتمه می رسد.

در درام موثر ایمی سایمتز باور زن که قرار است فردا بمیرد می تواند از سطح یک پارانویای صرف فراتر برود.

فیلمی سراسیمه نماینده، مبتکرانه و به شکل غافلگیرنماینده ای همراه با نوعی بازیگوشی در خصوص انکار جمعی ما نسبت به فانی بودن مان. آنچه به عنوان تصویر زنی در آستانه فروپاشی عصبی شروع می گردد … به درامی مبهم بدل می گردد که در عین حال تم های وحشت روانشناختی و نوعی کمدی پوچ گرایانه را هم از خود بروز می دهد.

فیلم با لحن چندگانه و بااعتمادبه نفسش مخاطبان را ازخودبی خود و هم زمان دست پاچه می نماید.

 • سم آدامز / اسلیت
 • امتیاز متا: 80

او می میرد از آن دست فیلم هایی است که پیش از فهمیدنش باید چندین بار دیده گردد (پس از دوبار تماشای فیلم هنوز حس می کنم به سختی از لایه سطحی آن فراتر رفته ام).

اما چیزی جذب نماینده در مرکز فیلم واقع شده است که وادارتان می نماید دوباره به آن برگردید…ترکیبی از اشتیاق کیت لین شیل، قوت و شدت اخلاقی جین آدامز، تصاویر گیرای سایمتز، شیوه ای که تصاویر را درون ذهن تان می کارد تا وقتی تصویر درون قصه پدیدار می گردد احساس کنید پیشتر آنجا بوده اید و تصویر را دیده اید.

فیلم درباره چرخه هایی است که درون تعدادی الگوی تعیین قرار گرفته اند اما قادر به تشخیص این الگوها نیستید.

 • تامریس لفلی / ورایتی
 • امتیاز متا: 70

فیلم گاهی اوقات بیش از حد تجربی [آثاری که بسیاری از قواعد معمول سینما را زیر پا می گذارند] به نظر می رسد و در ریتم و رسیدن به هدف کند عمل می نماید اما با این وجود هرگز به فیلمی عادی تبدیل نمی گردد. فیلم یک کیفیت بکر و نادر دارد؛ یک اثر هنری شخصی که در مجموع کاملا احساس صداقت را منتقل می نماید.

سایمتز نشان می دهد که بیش از حد مشغول بودن به زندگی و در نهایت مواجهه با مرگ خویش تا چه حد می تواند ترسناک باشد. آیا برای امر اجتناب ناپذیر آماده ام؟ کسی هست که آماده باشد؟

 • چاک بوون / مجله اسلنت
 • امتیاز متا: 63

برای پرهیز از هر گونه کلیشه پردازی و نه صرفا پرهیز از کلیشه های ژانر، سایمتز از نوعی ابهام بهره می برد…اما ایده یک ترس مسری از مرگ باعث می گردد شخصیت ها برای بیشترین بهره برداری از لحظه کنونی وارد گفت وگوهایی شوند که در نهایت کلیشه های درونی خود را دارد.

دغدغه اصلی کارگردان در فیلم حال و هوا است که به وسیله ترس و وحشت خاصی ایجاد می گردد که با درنگ بر اشیا زندگی روزمره، استفاده از تصاویر آهسته و طرح های رنگی آشفته ایجاد می گردد.

فضای آخرالزمانی فیلم بویژه فضای حاکم بین شخصیت های اصلی یادآور فیلم دعوت (The Invitation) ساخته کارین کوساما است. خاتمه آن فیلم هم همچون این اثر به شکل ناامیدنماینده ای معمولی است اما کوساما به قهرمانانش فضای تنفس بیشتری می دهد تا خود را درون ناامیدی ها، تلخی ها و نوعی تصنع خفه نماینده آشکار نمایند. اما در فیلم او فردا می میرد سایمتز تنها به امی و جین نزدیک شده پیش از آنکه فیلمش همچون یک فرصت از دست رفته متلاشی گردد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1046

به "او فردا می میرد؛ یک تریلر نفس گیر تحسین برانگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "او فردا می میرد؛ یک تریلر نفس گیر تحسین برانگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید