بابویی اطلاع داد: معرفی سالیانه 700 نخبه به فدراسیون ها

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، تهران (پانا) - رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور در حضور اصحاب رسانه گفت که مسابقات ورزشی درون آموزشگاهی اتفاق عظیم غربالگری ورزشی در کشف استعدادهای ورزشی دانش آموزان کشور است.

بابویی اطلاع داد: معرفی سالیانه 700 نخبه به فدراسیون ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، حسین بابویی در نشست خبری فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور با اصحاب رسانه که با موضوع تبیین برنامه های المپیاد ورزشی دانش آموزان در سال 1400 برگزار گشت، اظهار کرد: وظیفه اصلی فدراسیون ورزشی دانش آموزی، برنامه ریزی و اجرای مسابقات در مقاطع مختلف تحصیلی و در سطح مدارس، مناطق، استان ها و کشور برای دانش آموزان است.

بابویی با اشاره به اینکه ریشه مسابقات ورزشی دانش آموزان در درون مدارس است، گفت: برای اجرای مسابقات ورزشی آکادمیی در ابتدا معلمان تربیت بدنی در رشته های مختلف، استعدادهای ورزشی دانش آموزان را کشف نموده و در قالب های تک نفره یا تیمی به ما معرفی می نمایند. تیم های منتخب در مسابقات ورزشی آکادمیی در سطح شهر به رقابت می پردازند و تیم های منتخب مسابقات شهرستانی به استان راه می یابند و درنهایت 32 تیم منتخب استانی در سطح کشور مسابقه داده و تیم قهرمان کشوری برای حضور در مسابقات قاره ای و جهانی معرفی و حمایت خواهد شد.

رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور توضیح داد: در سال گذشته در سطح مدارس 5 میلیون دانش آموز در 15 رشته ورزشی در مسابقات ورزشی درون مدرسه ای حضور داشتند که از این تعداد تنها هزار و 400 دانش آموز برای حضور در مسابقات ورزشی در سطح شهر انتخاب می شوند. همچنین تعداد دانش آموزان منتخب برای حضور در مسابقات ورزشی در سطح استان به 600 هزار نفر و در سطح کشور به 15 هزار نفر خواهد رسید که این دانش آموزان در قالب 15 رشته ورزشی به رقابت می پردازند.

وی مسابقات ورزشی درون آکادمیی را یک اتفاق عظیم غربالگری ورزشی در استعدادیابی دانش آموزی دانست و اعلام نمود: با برگزاری این مسابقات، خوشبختانه در سال گذشته 14 هزار دانش آموز بااستعداد در رشته های مختلف ورزشی کشف شد که تک تک این دانش آموزان را به فدراسیون ها و هیات های ورزشی استانی و مناطق معرفی کردیم.

بابویی با ابراز امیدواری از اینکه در تلاشیم تا انتها سال 1400 فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور به یک مرجع مهم استعدادهای ورزشی دانش آموزان تبدیل گردد، گفت: سال جاری برای اولین بار توانستیم برنامه های فدراسیون ورزش دانش آموزی را به صورت رسمی در برنامه های وزارت آموزش وپرورش وارد کنیم و به همراه تقویم زمانی اجرای برنامه ها به صورت دستورالعمل ابلاغی با دستور وزیر آموزش وپرورش به استان ها ارسال کردیم تا از حمایت اقتصادی و نیروی انسانی در اجرای آن ها برخوردار شویم.

رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت: فدراسیون ورزش دانش آموزی یک فدراسیون 30 رشته ای است که باید برای دختران و پسران در هر 4 مقطع تحصیلی برنامه ریزی نموده و مسابقات ورزشی آکادمیی را از ابتدا به انتها برساند. تشکیل فدراسیون ورزشی و هیات های ورزشی دانش آموزی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه ورزش دانش آموزان است که بعد از انقلاب اسلامی رخ داده و به حضور دانش آموزان ورزشکار در سطح قاره ای و ورزش بین المللی یاری می نماید.

وی افزود: در سال گذشته توانستیم 2 هزار و 886 نفر از مدیران تربیت بدنی را در راستای برنامه های ابلاغی وزیر آموزش وپرورش، آموزش دهیم. ما معتقدیم اگر معلمان تربیت بدنی به درستی آموزش ببینند، ورزش پایه و دانش آموزی ما عمیق، غنی و باارزش خواهد شد.

بابویی با اشاره به اینکه ورزش دانش آموزی و آکادمیی یکی از راه های جلوگیری از آسیب اجتماعی است گفت: در کنار مسابقات ورزشی در سطح آکادمی های کشور به دنبال اهداف تربیتی هستیم. نکات اهداف تربیتی را به معلمان تأکید نموده ایم و به آنان آموزش های لازم را داده ایم.

وی ادامه داد: در سال گذشته 730 دوره ضمن خدمت ورزشی در 730 منطقه آموزشی برای مدیران تربیت بدنی برگزار کردیم و نکات مربوطه و کلیدی را برای مدیران تربیت بدنی بازگو کردیم. همچنین 168 دوره مربیگری و داوری برای معلمان اجرا کردیم و پیروز شدیم یک میلیون و 412 هزار و 315 نفر از دانش آموزان را در 33 رشته در مسابقات ورزشی شهرستانی پوشش دهیم.

بابویی با اشاره به طراحی و راه اندازی سامانه جامع ورزش دانش آموزی گفت: این سامانه از درون مدارس شروع می گردد و مدیران می توانند دانش آموزانشان را در رشته های موردنظر، ثبت نام نمایند. به وسیله این سامانه تعداد دانش آموزان شرکت نماینده در هر رشته تعیین می شوند که این بانک اطلاعاتی مهمی در خصوص ورزش دانش آموزان در کشور است.

رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت: با نگاه تربیتی، برگزاری جشنواره های ورزشی در مقطع ابتدایی را جایگزین مسابقات ورزشی کردیم تا ضمن حضور دانش آموزان آن ها را از تجربه تلخ باخت دور نگاه داریم و به این طریق انگیزه و دوام حضور این دانش آموزان را برای حضور در رشته های ورزشی تقویت کنیم.

بابویی ادامه داد: 918 آکادمی در کشور میزبان مسابقات آکادمیی شدند. همچنین با 15 فدراسیون ورزشی کشور تفاهم نامه امضا کردیم تا در اجرای رویکرهای مشترک از ظرفیت آن ها استفاده کنیم.

وی گفت: در مدت زمان کرونا پیروز به طراحی دستورالعمل اجرای مسابقات ورزشی در فضای مجازی در 10 رشته شدیم که آن ها را برای اجرا به استان ها ابلاغ نموده ایم.

رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور در انتها گفت: طرح کوچ یا طرح کنترل چاقی دانش آموزان به سلامتی دانش آموزان یاری خواهد نمود و به آن ها انگیزه می دهد تا در مسابقات ورزشی مختلف شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1406

به "بابویی اطلاع داد: معرفی سالیانه 700 نخبه به فدراسیون ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بابویی اطلاع داد: معرفی سالیانه 700 نخبه به فدراسیون ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید