حاجی میرزایی: دانایی محصول مطالعه و توانایی، ثمره عمل صادقانه به مبانی دانش است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش در پیامی به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد که دانایی محصول مطالعه و توانایی، ثمره عمل صادقانه به مبانی دانش است.

حاجی میرزایی: دانایی محصول مطالعه و توانایی، ثمره عمل صادقانه به مبانی دانش است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن پیغام محسن حاحی میرزایی به توضیح زیر است:

درجوامع امروزی، بشربه دانش های نوین وعلوم گسترده ای دست یافته و پیشرفت علمی او زمینه ساز فناوری های بزرگ جهانی است اما ناگفته پیداست که هنوز کتاب، حافظه جمعی بشریت است.

مجموعه دانش ومعارف تاریخ مدون چند هزارساله به گونه ای است که تابه حال هیچ یک از وسایل ارتباطی ، نتوانسته چنین ژرفایی دراندیشه وخلاقیت انسان پدیدآورد؛ از این رو ترویج کتاب و کتابخوانی ، رسالت اصلی دست اندرکاران فرهنگ ودانش هرجامعه است.

نقش کتاب در زندگی، نقش معلمی است که اصول را تبیین می نماید واخلاق انسانی ومعرفت را در وجود انسان نهادینه می سازد.

مطالعه، بال رهایی انسان است تا کمی ازپستی و بلندی های روزگار فاصله بگیرد و درآسمان علم واندیشه که سرمنشأ آرامش و مانایی است، سیرکند. دلیل اکثرفکرهای ناآرام و بیماری های روحی و تعصبات نابجا ، عدم مطالعه است، زیرا فهم نادرست درخت تفکر را می خشکاند.

نقش کتاب وکتاب خوانی دربلوغ فکری جامعه، بی بدیل و اثرگذار است زیرا دانایی همیشه محصول مطالعه و توانایی، ثمره عمل صادقانه به مبانی دانش است و این مهم را، حتی در شبکه شاد نیز عرضه نموده ایم.

اگربه ضرورت گسترش نشرکتاب وفراگیر شدن کتاب خوانی برای حفظ فرهنگ انسانی وتقویت قدرت دفاعی انسان در برابریورش پیغام آوران ویرانگر، اعتقاد داریم، باید از همه راه های ارشادی وتشویقی، بهره جوییم تا شوق و ذوق را درافرادجامعه، به ویژه جوانان ونوجوانان سرزمین برانگیزیم و چه زیباست این مهم که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز بر آن صحه می گذارد، سرلوحه تفکر فرهنگیان عزیز جامعه باشد. امروز به رغم همه مسائل پیشین، جامعه جهانی وبه تبع آن سرزمین عزیزما ایران با بیماری فراگیر کرونا و اثرات سوء آن بر اقتصاد و فرهنگ دست به گریبان است که درعرصه های مختلف اجتماعی تأثیراتی منفی بر جای می گذارد، اما ملت سربلند ایران اسلامی به کمک خداوند و بادرایت فرهنگ سازان توانمند ازاین وادی تلخ نیز عبور و این تهدید را به فرصتی برای درخشش خورشید دانایی تبدیل خواهدکرد تا روزهای روشن آینده را به نظاره بنشیند.

اینجانب، ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتاب خوانی وکتابدار، این مناسبت را به اهل قلم، نویسندگان، هنرمندان، فرهنگیان،دانش آموزان وتمامی فعالان عرصه اندیشه و دانش تبریک و تهنیت عرض می نمایم و سربلندی وسعادت همگان را از خداوند متعال خواستارم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1223

به "حاجی میرزایی: دانایی محصول مطالعه و توانایی، ثمره عمل صادقانه به مبانی دانش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: دانایی محصول مطالعه و توانایی، ثمره عمل صادقانه به مبانی دانش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید