بلینکن: به اقدام علیه فعالیت های ایران در دیگر حوزه ها ادامه می دهیم

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران : وزیر خارجه آمریکا با متهم کردن ایران به فعالیت های ثبات زدا در منطقه، مدعی شد با وجود حصول توافق هسته ای، واشنگتن بازهم تاکید کرده که به اقدام علیه فعالیت های تهران در دیگر حوزه ها ادامه می دهد.

بلینکن: به اقدام علیه فعالیت های ایران در دیگر حوزه ها ادامه می دهیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، بلینکن شامگاه چهارشنبه در طی سخنرانی آنلاین در مرکز مطبوعات خارجی، ادعا کرد: ایران چالش های مشخصی دارد از جمله فعالیت های ثبات زدا در منطقه مانند حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و همچنین برنامه هسته ای که طی سال های زیادی نگرانی های عمیقی را در جامعه بین المللی درباره تمایلات ایران و افزایش توانمندی برای تولید سلاح اتمی و مواد شکافت پذیر ایجاد کرده است.

وی در ادامه ادعای خود اضافه کرد: وقتی که چند سال پیش با متحدان اروپایی خود و روسیه و چین وارد مذاکرات با ایران شدیم، روی نگرانی هایی که درباره برنامه هسته ای آن داشتیم متمرکز بود. توافقی که حاصل آن برجام شد، کار بسیار مؤثری در قطع کردن دسترسی ایران به ظرفیت تولید مواد شکافت پذیر برای یک سلاح در زمان کوتاه انجام داد.

ویر خارجه آمریکا با ادعای اینکه برجام، زمان مورد نیاز برای تولید مواد لازم جهت ساخت سلاح اتمی توسط ایران را به اندازه یک سال تعویق انداخت، گفت: همچنین سرزده ترین رژیم نظارتی را بر ایران اعمال کرد. اما علی رغم اینکه ما آن توافق را مورد مذاکره قرار دادیم، ما به صراحت گفتیم که به انجام اقدامات لازم علیه فعالیت های ایران در دیگر حوزه ها که از نظر ما تهدید به حساب می آید، ادامه می دهیم.

بلینکن با بیان اینکه واشنگتن هر کاری برای کاهش چالش های مطرح شده توسط ایران انجام می دهد، گفت: ما توانستیم همین کار را درخصوص برنامه هسته ای آنها انجام دهیم و همزمان به مقابله با اقدامات ایران در دیگر حوزه ها ادامه دادیم.

وی پیشتر با تحریک آمیز خواندن اعلامیه ایران مبنی بر غنی سازی 60 درصدی اورانیوم، مدعی شد این اطلاعیه سوالاتی را درباره جدی بودن ایران درخصوص مذاکرات هسته ای ایجاد می کند.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز بامداد سه شنبه مدعی شد: مقابله با تهدیدهای ایران در دریا و حمایت از شبکه های تروریستی و تداوم توسعه و تولید موشک های بالستیک، ضرورت امنیت ملی ما است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1532

به "بلینکن: به اقدام علیه فعالیت های ایران در دیگر حوزه ها ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: به اقدام علیه فعالیت های ایران در دیگر حوزه ها ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید