تاخت وتاز کوروناویروس در چین ادامه دارد، شمار موارد عفونت با کوروناویروس از 30000 گذاشت

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، مقامات چینی روز آدینه 18 بهمن اعلام کردند که شمار تلفات شیوع کوروناویروس در این کشور به 636 نفر رسیده است و شمار کل موارد عفونت از 30000 مورد گذشته است.

تاخت وتاز کوروناویروس در چین ادامه دارد، شمار موارد عفونت با کوروناویروس از 30000 گذاشت

با چین تور سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه کمیسیون ملی بهداشت چین در جدیدترین آمار روزانه درباره شیوع کوروناویروس 73 مورد جدید مرگ ناشی از آن را گفت. به گفته این کمیسیون همچنین 3143 مورد جدید عفونت ثایید شد و به این ترتیب شمار کل موارد عفونت با کوروناویروس جدید در این کشور به 31161 نفر رسیده است.

استان هوبئی در مرکز چین که کوروناویروس جدید از آن منشا گرفت، همچنان بیشترین تلفات بیماری را به خود اختصاص داد، به طوری که 69 مورد از موارد جدید مرگ در 24 ساعت گذشته تا آدینه از این استان گزارش شده است.

از کل موارد عفونت گزارش شده از چین، بیش از 4800 نفر در شرایط وخیمی قرار دارند.

مقامات چین با وجود دستور قرنطینه میلیون ها نفر در خانه هایشان در شمار فزاینده ای از شهرها هنوز نتوانسته اند شیوع بیماری را مهار نمایند و بیمارستان ها با موج فزاینده بیماران روبرو هستند.

شیوع کوروناویروس جدید در اواخر ماه دسامبر (دی ماه) در شهر ووهان مرکز استان هوبئی آغاز شد و بعد به بقیه بخش های چین و چندین کشور دیگر انتشار یافت و سازمان جهانی بهداشت را وادارد کرد شرایط اضطراری بهداشت عمومی با ابعاد بین المللی اعلام کند.

شمار موارد ثابت شده عفونت با کوروناویروس در چین می تواند هنوز افزایش بسیار بیشتری پیدا کند، چرا که کمیسیون ملی بهداشت عمومی چین می گوید بیش از 26000 نفر دیگر مشکوک به ابتلا به کوروناویروس وجود دارند که در انتظار نتیجه آزمایش هایشان هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 610

به "تاخت وتاز کوروناویروس در چین ادامه دارد، شمار موارد عفونت با کوروناویروس از 30000 گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاخت وتاز کوروناویروس در چین ادامه دارد، شمار موارد عفونت با کوروناویروس از 30000 گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید