توسعه اکوسیستم نوآوری در خراسان شمالی، بجنورد میزبان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری وارد استان خراسان شمالی شد تا با افتتاح مراکز نوآوری، زمینه برای رونق شرکت های دانش بنیان و خلاق استان فراهم گردد.

توسعه اکوسیستم نوآوری در خراسان شمالی، بجنورد میزبان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شد

به گزارش گره علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با هدف افتتاح مراکز نوآوری، خانه های خلاق و نوآوری، وارد استان خراسان شمالی شد و مورد استقبال استاندار و مقامات استانی نهاده شد.

وی ضمن افتتاح این مراکز، با فعالان دانش بنیان و خلاق استانی ملاقات و از دستاوردهای آنان بازدید می نماید.

بازدید از ساختمان مرکز نوآوری دانشگاه بجنورد

ستاری در نخستین بخش از این سفر یک روزه، از دستاوردهای فعالان دانش بنیان دانشگاه که در نمایشگاه دستاوردهای خلاق و فناور واحدهای دانشگاه بجنورد ارائه شده است، بازدید می نماید و در جریان فرایند توسعه مرکز نوآوری دانشگاه بجنورد قرار خواهد گرفت.

در نمایشگاه دستاوردهای واحدهای فناور مستقر دانشگاه بجنورد، 14 دستاورد از 9 واحد فناور دانشگاه بحنورد ارائه خواهد شد.

افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و فناوری خراسان شمالی

در ادامه سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، مجتمع فناوری و نوآوری در پردیس پارک فناوری استان خراسان شمالی افتتاح می گردد. این مجموعه 3200 متر مشتمل بر فضاهای اداری و کارگاهی است که در بستر پردیس 7 هکتاری پارک اسقرار دارد.

ستاری، ضمن افتتاح این مرکز از نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و خلاق پارک علم و فناوری استان بازدید می نماید و با فعالان فناور و خلاق مستقر به گفت و گو خواهد نشست.

ایجاد بستری برای فعالیت شرکت های دانش بنیان علوم پزشکی

افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و بازدید از واحدهای مستقر در این مرکز نوآوری، از برنامه های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به بجنورد است.

برای راه اندازی مرکز نوآوری دانشگاه با متراژ 1500 مترمربع، اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال هزینه شده است. در این مرکز، زمینه استقرار 20 شرکت فعال در حوزه های پزشکی، زیست فناوری و آزمایشگاهی فراهم خواهد شد.

افتتاح خانه خلاق و نوآوری شیروان

خانه خلاق و نوآوری به عنوان مرکزی جامع برای واحدهای خلاق، بستری برای شرکت های فعال در حوزه های گوناگون فناوری های نرم است.

به همین دلیل خانه خلاق ونوآوری استان خراسان شمالی در شیروان فعالیت خود را شروع می نماید. این خانه خلاق و نوآوری، از شرکت های خلاقی که محصولات روستایی را توسعه می دهند، حمایت می نماید.

محصولات خلاق در بخش های صنایع فرهنگی و نرم، کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، گردشگری، کسب و کارهای دیجیتال، نرم افزارهای رایانه ای و موبایلی ارائه شده اند.

در حال حاضر 49 شرکت خلاق و نوآور در مجموعه پذیرفته شده اند که در این ساختمان 14 واحد استقرار یافته و از فضای فعالیت بهره مند شده اند. خانه خلاق و نوآوری شیروان در 750 متر زیربنا و در فضایی 2600 متر مربعی ایجاد شده است.

افتتاح مراکز نوآوری خراسان شمالی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه سفر یک روزه به استان خراسان شمالی، با حضور در نشست شورای اداری استان، مراکز نوآوری را در نقاط مختلف این استان افتتاح می نماید.

افتتاح دو مرکز نوآوری اسفراین، افتتاح مرکز نوآوری مانه و سملقان، افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه کوثر بجنورد و بازدید از نمایشگاه دستاوردهای مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد، از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان خراسان شمالی است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1954

به "توسعه اکوسیستم نوآوری در خراسان شمالی، بجنورد میزبان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه اکوسیستم نوآوری در خراسان شمالی، بجنورد میزبان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید