توضیحات جنیدی در ارتباط با طرح دعوا علیه آمریکا

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، معاون حقوقی رئیس جمهور در ارتباط با طرح دعوا علیه امریکا توضیحاتی ارائه داد.

توضیحات جنیدی در ارتباط با طرح دعوا علیه آمریکا

لعیا جنیدی در گفت و گو با مجله تخصصی کامپیوتر، در شرح اظهارات اخیرش مبنی بر طرح دو دعوا علیه امریکا جهت جلوگیری از رسیدن یاری های بین المللی به مردم سیل زده ایران اظهار کرد: یک دعوا در دادگاه دادگستری بین المللی است؛ که دادخواستش داده شده است، بخش مربوط به سیل زدگان اخیر هم به عنوان مستندات دادخواست موجود، به پرونده آن دعوا اضافه شده است.

وی ادامه داد: در عین حال این اتفاق نقض دستور موقت هم هست چون دستور موقت یاری های بشر محبت آمیز یا حتی معاملات مربوط به یاری های بشر محبت آمیز را هم دادگاه دادگستری بین المللی گفته که باید آزاد باشد. البته این موضوع با دادگاه دادگستری بین المللی است که در تفسیر عهد نامه این قسمت را جزو صلاحیت های خودش بداند. این مهم است که این موضوع را این دادگاه جزو صلاحیت های خودش می داند یا خیر.

جنیدی در خاتمه گفت: به غیر از آن ممکن است همه مردم نخواهند خسارات خود را مطرح نمایند. بخشی از اقشاری که در زمان سیل نیازمند اقلامی بودند که باید به آنها می رسیده مستحق این امر بودند بخواهند در بخش مسئولیت مدنی همین دادگاه حضور پیدا نمایند. مردم آسیب دیده ضروری است بدانند که در اثر تحریم این رخ داده است و ممکن است گروه هایی از مردم در این چارچوب بخواهند طرح دعوا نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 120

به "توضیحات جنیدی در ارتباط با طرح دعوا علیه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات جنیدی در ارتباط با طرح دعوا علیه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید