سفارت ایران در مسکو: آمریکا در حال تحمیل فاجعه عمدی انسانی به ایران است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، سفارت ایران در روسیه در بیانیه ای تاکید نمود که آمریکا با اعمال تحریم ها و جلوگیری از ارسال تجهیزات پزشکی به ایران، در حال تحمیل یک فاجعه عمدی انسانی به ایران است.

سفارت ایران در مسکو: آمریکا در حال تحمیل فاجعه عمدی انسانی به ایران است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سفارت ایران در مسکو روز چهارشنبه در بیانیه ای تاکید نمود، آمریکا با اعمال تحریم ها و محروم کردن شهروندان ایرانی از دسترسی به تجهیزات پزشکی در شرایط ویروس کرونا، بحرانی انسانی در ایران به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری تاس، در ادامه این بیانیه آمده است، با اعمال تحریم ها علیه ایران، ایالات متحده آمریکا از ارسال تجهیزات پزشکی ضروری و خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا جلوگیری نموده است.

سفارت ایران در مسکو این اقدامات را یک فاجعه عمدی بشردوستانه از سوی آمریکا به ملت ایران توصیف نموده و تاکید نموده است که مقیاس این فاجعه فقط محدود به جمهوری اسلامی ایران نیست.

سفارت ایران در روسیه در این بیانیه همچنین تاکید نموده، چنین اقداماتی علیه ایران، به ویژه از سوی آمریکا، دیگر یک موضوع حقوقی یا مساله مالی نیست. هرشخصی که مردم کشوری با جمعیت بالای 80 میلیون نفر را از خرید کالا های بشردوستانه از جمله دارو یا تجهیزات پزشکی، برای مبارزه با ویروس کرونا محروم کند حقوق بین المللی را نقض نموده است.

دولت آمریکا در ماه های گذشته بار ها به دلیل تنگ کردن عرصه بر شرکت های دارویی و غذایی در مبادلات با ایران و همچنین جلوگیری از ارسال یاری های بشردوستانه به ایران در مواقع بحران مورد انتقاد قرار گرفته است.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در زمان زمین لرزه کرمانشاه، کاخ سفید همچنین در زمان وقوع زلزله کرمانشاه، در حالی که ایرانی ها در سراسر جهان سرگرم جمع آوری یاری برای آسیب دیدگان بودند با صدور چندین بیانیه به طور مکرر درباره احتمال نقض قوانین تحریم ها هنگام یاری رسانی به زلزله زدگان هشدار داد.

دولت دونالد ترامپ همچنین آبان ماه امسال دستورالعملی صادر کرد که به گفته کارشناسان مبادلات اقلام بشردوستانه با ایران را سخت می کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 789

به "سفارت ایران در مسکو: آمریکا در حال تحمیل فاجعه عمدی انسانی به ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت ایران در مسکو: آمریکا در حال تحمیل فاجعه عمدی انسانی به ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید