جشن میلاد استاد شفیعی کدکنی شاعر آیینه ها در رادیو فرهنگ

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به مناسبت میلاد استاد محمدرضا شفیعی کدکنی برنامه ققنوس به طور ویژه با موضوع آنالیز شعر و اندیشه استاد از رادیو فرهنگ پخش می گردد.

جشن میلاد استاد شفیعی کدکنی شاعر آیینه ها در رادیو فرهنگ

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، برنامه ققنوس امروز دوشنبه 19 مهرماه ویژه میلاد استاد محمدرضا شفیعی کدکنی از اساتید برجسته حوزه ادبیات کشور به همت گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ روی آنتن می رود.

پخش خاطرات همکاران و دوستان و شاگردان از ایشان، شعرخوانی استاد، پخش صحبت های ایشان در کلاس درس و ... از جمله بخش های این برنامه است

در بخشی از برنامه زندگی استاد شفیعی کدکنی بر اساس نوشته های خود استاد و مصاحبه هایی که انجام داده است تدوین و تنظیم شده و به صورت یک زندگینامه خود گفته روایت می گردد

لازم به ذکر است، دکتر روح الله هادی و دکتر وحید عیدگاه طرقبه، هر دو از اساتید دانشگاه تهران از جمله مهمان هایی هستند که در ضیافت ققنوس رادیو فرهنگ برای میلاد استاد شفیعی کدکنی از ایشان سخن می گویند، وحید عیدگاه طرقبه ای ـ شاعر و مدرس دانشگاه ـ در این برنامه به واکاوی شعر و شخصیت محمدرضا شفیعی کدکنی می پردازد، بعلاوه گزارش هایی درباره زندگی و کارنامه ادبی و تالیفات استاد محمدرضا شفیعی کدکنی پخش می گردد.

محمدرضا شفیعی کدکنی از شاعران معاصر و برجسته کشورمان است که در نقد شعر و ادب فارسی هم جایگاهی بلند دارد. سبک و شیوه ویژه آفریننده آثاری، چون شاعر آیینه ها و زمزمه ها سبب شده تا اهالی شعر و ادب فارسی شفیعی کدکنی را شاعری پیشرو به شمار آورند.

محمدرضا شفیعی کدکنی در 19 مهر 1318 در کدکن به جهان آمد. او با تخلص م سرشک از شاعران مطرح امروز ایران به شمار می رود.

شفیعی کدکنی در عرصه تالیف، تصحیح، ترجمه، نقد و تحقیق، بی هیچ تردیدی چهره یی ممتاز در ادبیات ایران به شمار میرود. در کنار زمزمه ها و شاعر آیینه ها، از آثار وی می توان به شب خوانی، از زبان برگ، در کوچه باغ های نیشابور، از بودن و سرودن، مثل درخت در شب باران، بوی جوی مولیان، صور خیال در شعر فارسی، موسیقی شعر، ادوار شعر فارسی، شعر معاصر عرب، بیدل و سبک هندی، اسرار التوحید از محمد بن منور، حالات و سخنان ابوسعید، ابو روح میهنی، مختارنامه، مرموزات اسدی در مرموزات داودی نجم الدین رازی و قلندریه در تاریخ اشاره نمود.

استاد شفیعی کدکنی مهر 1398 در هفتمین دورهٔ جشنوارهٔ بین المللی هنر برای صلح، نشان عالی هنر برای صلح به سببِ بیش از نیم قرن کوشش در اعتلای فرهنگ و ادب پارسی را دریافت کرد.

برنامه ققنوس کاربران گروه ادب و هنر را به نویسندگی و تهیه کنندگی معصومه علوی نکو و گویندگی فاطمه اسحاق تبار ساعت 16:00 روی موج اف ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1738

به "جشن میلاد استاد شفیعی کدکنی شاعر آیینه ها در رادیو فرهنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن میلاد استاد شفیعی کدکنی شاعر آیینه ها در رادیو فرهنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید