جنایت در شب تولد مادر!

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، گفتگوی خواندنی با پسر جوانی که شوهر مادرش را به قتل رساند را از نظر می گذرانید.

جنایت در شب تولد مادر!

به گزارش ، مهرداد 18 بهار از زندگی اش گذشته بود و سال های زیادی پیش رو داشت. هیچ گاه فکر نمی کرد با یک تصمیم آنی و اشتباه، زندگی اش را برای همواره نابود کند. او به اتهام قتل ناپدری اش بازداشت شده است. در زندان، منتظر روز دادگاه است. در پشت صحنه یک جنایت این هفته، در تبادل نظر با مهرداد و یک روان شناس به آنالیز ریشه های این جنایت پرداخته ایم.

بر اساس اوراق پرونده، بهمن سال گذشته ماموران انتظامی شهرستان شهریار، پیکر مرد 28 ساله ای را که در خودروی رانا رها شده بود، یافتند که با ضربه های چاقو به قتل رسیده بود. با استعلام از شماره پلاک خودرو، هویت جسد به دست آمد. در ادامه معلوم شد مرد 28 ساله با زنی ازدواج نموده که سه فرزند دارد. این زن شناسایی و مورد تحقیقات نهاده شد که معین شد پسر خانواده، مخالف این ازدواج بوده و بار ها از مادر و شوهر جدیدش خواسته بوده، جدا شوند، اما هردو مخالف جدایی بودند.

  • جنایت مرد قناد به خاطر همسر سابق

این زن در تحقیقات بعدی گفت پسرش با همدستی دو نفر از دوستانش مرتکب قتل شده و فرارنموده اند. دوستان وی بازداشت شدند و گفتند فقط در جابه جایی جسد نقش داشته اند و دوست فراری شان آن مرد را کشته است. خاتمه بهرام پس از پنج ماه فرار وقتی برای دیدن مادر و خواهر و برادرش آمده بود، بازداشت شد. او اعتراف کرد به دلیل کینه ای که از شوهر مادرش داشته، مرتکب این قتل شده است. قرار است او با خاتمه یافتن تحقیقات قضایی - پلیسی در دادگاه محاکمه گردد.

دلم می خواست خلبان شوم

مهرداد 18 ساله آرام و قرار نداشت. زیر لب مدام با خودش حرف می زد. به خودش بد و بیراه می گفت که با یک تصمیم آنی، مرد جوان را به قتل رسانده و خود در یک قدمی چوبه دار نهاده شده است. در حاشیه جلسه تحقیق با او گفت وگویی داشتیم که در ادامه می خوانید.

قتل ناپدری ام.

اول دبیرستان. پدرم شیشه ای بود و با مادرم مدام دعوا می کرد و خانه پر از تنش و بدبختی بود. یک خواهر و برادر کوچک تر از خودم دارم. شرایط طوری شد که نمی توانستم درس بخوانم و ترک تحصیل کردم.

پدر و مادرم سال 79 طلاق گرفتند. من نزد پدرم رفتم و مادرم دو بچه دیگر را با خودش برد. هر از گاهی به دیدن مادرم می رفتم که متوجه شدم او با مردی که 10 سال از من عظیم تر است، ازدواج نموده. خواستم طلاق بگیرد و دوباره با پدرم زندگی کند و یک خانواده شویم، اما او و شوهر جدیدش قبول نکردند از هم جدا شوند. همین باعث کینه از مادرم و شوهرش جدیدش شد و تصمیم به قتل مرد جوان گرفتم.

موضوع را چند شب قبل به دو نفر از دوستانم گفتم و قول همکاری دادند. آن شب جشن تولد مادرم بود و در یک باغ در شهریار از سوی شوهرش مراسم برگزار می شد. رفتم به آن جشن و مرد جوان را از آنجا بیرون آورده و با ضربه های چاقو به او حمله کردم و وی را کشتم. بعد جسد را به یاری دوستانم در خودرویش گذاشته و اطراف ورودی یک باغ رها کردیم.

ساعاتی سرگردان در خیابان ها بودم و می ترسیدم جایی بروم. بعد به پدرم زنگ زدم و گفتم مرد جوان را کشتم تا وی دوباره با مادرم ازدواج کند که با من دعوا کرد و گفت چرا دست به قتل زدی و خواست تسلیم پلیس شوم. ترسیدم و فرار کردم. مدتی در شهر های مختلف پادویی و کارگری کردم تا هزینه زندگی ام جور گردد. شب ها کابوس طناب دار و زندان می دیدم و پنج ماه را با بدبختی گذراندم.

دلم برای خانواده ام تنگ شده بود. بعد از پنج ماه به خانه بازگشتم تا آن ها را ببینم که بازداشت شدم.

اگر پدرم اعتیادش را ترک می کرد و مادرم از او جدا نمی شد شاید الان یک زندگی خوب داشتیم و من قاتل نمی شدم و آن مرد زنده بود. ای کاش می توانستم درس بخوانم وخلبان شوم و به عشقم که پرواز است برسم، اما نشد.

پدرم که نیامد و مادرم چند بارآمد. مدام گریه می کرد و می ترسد یک روز اعدام شوم.

فکر می کنی بخشیده شوی؟

نمی دانم. شرایط زندگی مرا قاتل کرد.

فرزندان طلاق را رها نکنیم

لیلا اسماعیلی / کارشناس ارشد روان شناسی

در خانواده متهم به قتل، شاهد نابسامانی هستیم. پدر معتاد به شیشه بوده و اقتصاد خانواده را با مشکل روبه رو نموده و باعث تنش میان خود و همسرش و دیگر اعضای خانواده شده است. سطح روانی این پسر به خاطر اعتیاد پدر، دعوای مداوم والدین و ترس از جدایی از آن ها دچار تنش شده و طلاق مادر بر این تنش افزوده است. بچه هایی با شرایط پسر جوان، می ترسند در جامعه کسی متوجه اعتیادپدر، طلاق والدین و بد بودن شرایط زندگی شان گردد و از گروه همسالان جدا می شوند. تنش های به وجود آمده در این زندگی باعث شده پسر خانواده ترک تحصیل کند و به دنبال کار باشد تا هزینه خانواده اش را تامین کند.

از سویی دیگر، مادر نمی توانسته با اعتیاد پدر کنار بیاید و از او جدا می گردد. برای بهتر شدن شرایط زندگی بعد از جدایی تصمیم به ازدواج دوباره می گیرد و با فردی که 10 سال از پسرش عظیم تر است، ازدواج نموده و همین باعث نارضایتی فرزندششده است.

همین باعث می گردد پسر به دنبال مقصر خراب شدن زندگی شان بگردد و نفرسوم که ناپدری اش باشد را مقصر می داند و فکر می نماید اگر او در این زندگی نبود شاید فرصتی دوباره پیش می آمد که مادر و پدرش ازدواج و زندگی پنج نفره شان دوباره شکل بگیرد. این پسر وقتی نمی تواند مادر و ناپدری را مجاب به جدایی کند، تصمیم به حذف ناپدری می گیرد و بی آن که به عواقب کار خود فکر کند، نقشه قتل او را اجرا می نماید؛ چرا که فکر می نماید با از بین رفتن وی، والدینش دوباره با هم ازدواج می نمایند.

فرزندان طلاق روحیه ای شنماینده دارند و باید به آن ها و شرایطشان توجه بیشتری گردد، زیرا محتمل است آن ها برای انتقام از شرایطی که زندگی برایش درست نموده، به دنبال مقصر بگردند و اقداماتی انجام دهند که خاتمهی خوش نداشته باشد.

منبع: جام جم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1163

به "جنایت در شب تولد مادر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنایت در شب تولد مادر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید