خانه در کدام کشورها بیش از حد گران است؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، کانادا دارای بیش ترین حباب قیمتی مسکن در دنیا معرفی گردید.

خانه در کدام کشورها بیش از حد گران است؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، واحد مالی خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به آنالیز وضعیت قیمت مسکن در کشورهای مختلف پرداخته و نتیجه گرفته است در چهار کشور از گروه کشورهای موسوم به پنج چشم که شامل آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند است، حباب بخش مسکن نسبت به سایر کشورهای دنیا بزرگ تر است.

نیراج شاه، کارشناس مسائل مالی که بر روی تغییرات قیمتی مسکن در سال های مختلف و تعدیل قیمت آن ها با نرخ تورم مطالعه نموده است گفت: این ریسک وجود دارد که دور جدید سیاست های محرک بانک های مرکزی به بزرگ تر شدن حباب بخش مسکن در کشورهای مختلف دنیا بیانجامد. زمانی که بانک های مرکزی بر روی مساله جلوگیری از کاهش رشد مالی دنیای متمرکز شده اند، رها کردن بخش مسکن به حال خود می تواند به بحران تازه ای منجر گردد.

طبق رده بندی بلومبرگ، کانادا دارای بیش ترین حباب قیمتی مسکن در دنیا معرفی شده است و پس از این کشور، نیوزلند، استرالیا و انگلیس در رتبه های دوم تا چهارم قرار گرفته اند. نام کشورهای نروژ و سوئد نیز در رتبه های بعدی دیده می گردد.

به گفته شاه، بخش بزرگی از حباب قیمتی شکل گرفته در این کشورها به تقاضای ثروتمندان خارجی برای خرید خانه در این کشورها مربوط می گردد. این مساله باعث ورود جدی دولت ها به خرید خانه توسط اتباع خارجی منجر شده است تا جایی که کانادا لایحه مالیات بر خرید مسکن را به تصویب رسانده و نیوزلند خرید خانه توسط اتباع خارجی را ممنوع نموده است.

بلومبرگ هشدار داده است که کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا می تواند سرمایه سرگردان بیش تری را وارد بخش مسکن کند. هم اینک متوسط قیمت مسکن در 57 کشور مورد مطالعه بلومبرگ به بالاترین سطح خود در طول 10 سال اخیر رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 380

به "خانه در کدام کشورها بیش از حد گران است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه در کدام کشورها بیش از حد گران است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید