دور دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن تا خاتمه سال انجام می گردد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش قدرت خرید متقاضیان در قالب های مختلف یکی از اصلی ترین برنامه های دولت در خانه دار کردن متقاضیان است.

دور دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن تا خاتمه سال انجام می گردد

جهت دریافت خدمات گروه بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار ، با بیان اینکه تسهیلات جعاله خرید مسکن از 20 میلیون به 40 میلیون تومان افزایش یافته است گفت: افزایش این میزان تسهیلات تأثیر چندانی در افزایش و یا کاهش قیمت مسکن ندارد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: این میزان تسهیلات برای افرادی که از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم استفاده می نمایند به 240 میلیون تومان افزایش یافته که این تسهیلات خود می تواند بخش کوچکی از احتیاج خرید مسکن متقاضیان را تأمین کند.

او با اشاره به اینکه هدف ما افزایش قدرت خرید متقاضیان برای مسکن است، گفت: همیشه در بین مسئولان بخش مسکن موضوع افزایش قدرت خرید مطرح است و ما خود می دانیم که این تسهیلات تنها بخش کوچکی از احتیاج مسکنی مردم را تأمین می نماید.

محمودزاده اظهار کرد: پیشنهاداتی به بانک مرکزی جهت افزایش نرخ تسهیلات داده شده، اما باید شورای پول و اعتبار، بانک مسکن و بانک مرکزی با افزایش میزان تسهیلات موافقت کند.

او بیان نمود: بازار مسکن هم اکنون در شرایط ثبات قیمتی به سر می برد و ما سعی خواهیم کرد با افزایش قدرت خرید متقاضیان و عملیاتی کردن طرح اقدام ملی مسکن بتوانیم بازار آرامی را برای متقاضیان مسکن فراهم کنیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی شرح داد: ساخت 400 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن یکی از مهم ترین برنامه های مسکنی دولت به شمار می رود که این خود می تواند بخش بزرگی از احتیاج مسکنی این حوزه را به ویژه برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه تأمین کند.

او اضافه کرد: ثبت نام مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن به انتها رسیده و تا نیمه دوم بهمن ماه پالایش متقاضیانی که در این دوره در شهر های مختلف ثبت نام نموده اند به اتمام می رسد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: با حذف بیش از 42 ددرصد از متقاضیانی که شرایط لازم را برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن نداشتند ظرفیت های جدیدی در شهر های مختلف به ویژه تهران ایجاد می گردد که این خود می تواند زمینه ساز متقاضیان دهک های 3 تا 5 را برای دور دوم فراهم کند.

محمودزاده یادآور شد: قیمت هر متر مربع واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن یک و نیم تا 2.5 میلیون تومان است که برای متقاضیان اقشار متوسط حدود 250 تا 300 میلیون تمام می گردد که خود در این شرایط مالی برای متقاضیان مناسب است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی بیان نمود: از امروز متقاضیانی که حذف شده اند می توانند با مراجعه به سامانه دلیل حذف خود را دریافت و در صورت آنالیز شرایط مجددا به دور جدید ثبت نام بازگردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 675

به "دور دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن تا خاتمه سال انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن تا خاتمه سال انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید