دو موتور داغ عرضه اولیه یکشنبه

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران روز یکشنبه 60 میلیون سهم توزیع داروپخش از زیرمجموعه های هلدینگ داروپخش در فرابورس عرضه می شود. 90 درصد از سهام این شرکت به وپخش اختصاص دارد. دتوزیع از نگاه بازاری برخی از جذابیت ها را دارا است که می تواند بهانه های داغ را در اختیار بورس بازان قرار دهد. مبلغ فروش این شرکت در تابستان نسبت به بهار رشد نزدیک به 18 درصدی را نشان می دهد و به دنبال آن سود خالص این شرکت نیز راستا صعودی را تجربه کرده است.

دو موتور داغ عرضه اولیه یکشنبه

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به نقل از دنیای بورس؛ روز یکشنبه 21 مهر 60 میلیون سهم دتوزیع با قیمت 2300 تومان عرضه می شود. این شرکت در زمینه توزیع و فروش محصولات دارویی فعالیت دارد و بخش کمی از فعالیت نیز به فروش مواد غیردارویی اختصاص یافته است.

جنبه بازاری دتوزیع

دتوزیع را می توان در دو دسته دارویی و همچنین خرده فروشی قرار داد. در بخش دارویی جهش عجیب سهام دارویی را می توان یک عامل مثبت برای عرضه اولیه سهام توزیع داروپخش بیان کرد. در بخش خرده فروشی نیز می توان به جهش 10برابری قیمت پخش، رشد 100 درصدی قیمت هجرت در موج نخست عرضه اولیه (سهام پخش هجرت در مرداد عرضه شد) یا جهش 20 برابری قاسم از کف قیمت یک سال گذشته تا سقف تاریخی در هفته های اخیر اشاره کرد. افق نیز در این دسته جا می گیرد و این سهم نیز از زمان عرضه در بهمن 97 تا سقف قیمتی هفته های اخیر 4 برابر شد. در چنین شرایطی وضعیت این عرضه اولیه از جنبه بازاری و با وجود نسبت قیمت به درآمد بسیار بالاتر از میانگین بازار جالب توجه است. البته بد نیست نیم نگاهی نیز به اخبار پیرامون گروه دارویی تامین در خصوص احتمال افزایش سرمایه شرکت های زیرمجموعه از مازاد تجدید ارزیابی زمین داشت.

گزارش از عرضه اولیه یکشنبه سهام توزیع دارو را برای بررسی سودآوری و همچنین جنبه های بازاری در این لینک دنبال کنید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 397

به "دو موتور داغ عرضه اولیه یکشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو موتور داغ عرضه اولیه یکشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید