رایزنی پمپئو با سران ناتو و اتحادیه اروپا در بروکسل

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، فارس نوشت: وزیر خارجه آمریکا که از روز گذشته در بروکسل به سر می برد، با دبیرکل ناتو، رئیس مجلس اروپا و همچنین رئیس آینده کمیسیون اروپا جداگانه دیدار و درباره روابط دو طرف گفت وگو کرد.

رایزنی پمپئو با سران ناتو و اتحادیه اروپا در بروکسل

در ادامه رایزنی های مقام های واشنگتن با اروپایی ها، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سفر به بروکسل با سران اتحادیه اروپا و ناتو رایزنی نموده است.

وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ، روز دوشنبه بعد از حضور در بروکسل پایتخت بلژیک که مقر دو سازمان ناتو و اتحادیه اروپا است، دیدارها با مقام های این دو نهاد را شروع کرد.وزیر خارجه آمریکا در ابتدا با اورسلا فن در لاین وزیر دفاع سابق آلمان دیدار کرد؛ کسی که از اول نوامبر (دهم آبان ماه) کار خود را به عنوان رئیس جدید کمیسیون اروپا شروع می نماید.

پمپئو و اورسلا فن در لاین

پمپئو امروز سه شنبه با دیوید ساسولی رئیس مجلس اروپا و همچنین ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو هم دیدارهای جداگانه ترتیب داد.استولتنبرگ بعد از این دیدار در توضیحی توییتری نوشت: بحثی عالی با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره موضوعات امنیتی جاری داشتم. ناتو کاملا از کوشش ها برای رسیدن به صلح در افغانستان حمایت می نماید. من حملات وحشتناک اخیر (در افغانستان) را محکوم می کنم. ناتو همچنان به حمایت از نیروهای افغانستانی متعهد است.

ساسولی رئیس مجلس اروپا هم در پیامی توییتری نوشت: من امروز صبح با وزیر خارجه پمپئو درباره ارزش ها و منافع مشترک صحبت کردم. هم اروپا و هم آمریکا از همکاری مستحکم تر فراآتلانتیکی نفع می برند.

سفر پمپئو به بروکسل و دیدارهایش با مقام های اروپایی در حالی اجرا شده است که او آذرماه سال گذشته او در جریان سفر به بلژیک ضمن دفاع از مواضع دولت ترامپ در خروج از برجام و انتقاد از مواضع اروپایی ها درباره این توافق، اظهارات تندی خطاب به اتحادیه اروپا مطرح نموده بود.

وزیر خارجه آمریکا در بخشی از سخنرانی خود در بنیاد آلمانی مارشال در بروکسل، با حمایت از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: برگزیت اگر هیچ چیز نباشد، یک زنگ هشدار سیاسی است. آیا اتحادیه اروپا در حال اطمینان یافتن از این است که منافع کشورها و مردم عضو اتحادیه فراتر از منافع بوروکرات های بروکسل (مقر اتحادیه اروپا) باشد؟.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 267

به "رایزنی پمپئو با سران ناتو و اتحادیه اروپا در بروکسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی پمپئو با سران ناتو و اتحادیه اروپا در بروکسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید