سید عباس موسوی: رفتار مرزبانی آمریکا با ایرانیان غیرقانونی و غیر انسانی است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، وزارت خارجه کشورمان رفتار مرزبانان آمریکا با ایرانیان را غیر قانونی و غیر انسانی توصیف کرد که قابل طرح و پیگیرد در مراجع حقوق بشری است.

سید عباس موسوی: رفتار مرزبانی آمریکا با ایرانیان غیرقانونی و غیر انسانی است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط تحصیل در آمریکا 2020 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تخصصی کامپیوتر، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: رفتار غیر قانونی و غیر انسانی مرزبانی آمریکا نسبت به ایرانیان نقض فاحش حقوق بشر و قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق بشری است.

موسوی با اشاره به رفتار غیر قانونی و غیر انسانی اخیر مرزبانی آمریکا نسبت به اتباع یا متولدین ایران گفت: اینگونه اقداماتِ کاملا تبعیض آمیز که صرفا به دلیل نژاد و ملیت و احیانا مذهب افراد صورت می گیرد، کاملا از لحاظ قوانین و اصول بین المللی حقوق بشر مردود بوده و مسئولیت دولت آمریکا را به دنبال دارد.

سخنگوی وزارت امورخارجه اضافه کرد: از آنجا که این افراد توسط مرزبانان و نیروهای امنیتی آمریکا در خصوص عقاید سیاسی و اعتقادیشان مورد سوال واقع شده و به حسابهای آنها در فضای مجازی نیز با اجبار وارد می شوند، این اقدام از مصادیق تفتیش عقاید و نقض فاحش حقوق بشر محسوب می گردد.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی، ضمن محکوم کردن شدید آزار و اذیت هموطنان ایرانی از سوی مرزبانی آمریکا، گفت: این اقدامات علیه ایرانیان در راستای سیاست خصمانه و کینه جویانه رژیم آمریکا با ایران و هویت و موجودیت ایران است که یکبار در قالب تصمیم به منع ورود ایرانیان به آمریکا متجلی می گردد، بار دیگر در تهدید به حمله به مراکز فرهنگی و تمدنی ایران زمین خود را نشان می دهد، دیگر بار در ترور بزدلانه قهرمان اسطوره ای مبارزه با تروریسم ظاهر می گردد و اخیرا هم به شکل دیگری در قالب آزار ایرانیان در مرزهای آمریکا بروز می یابد.

موسوی تاکید نمود: قطعا این رفتار دولت آمریکا قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق بشری است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 689

به "سید عباس موسوی: رفتار مرزبانی آمریکا با ایرانیان غیرقانونی و غیر انسانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سید عباس موسوی: رفتار مرزبانی آمریکا با ایرانیان غیرقانونی و غیر انسانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید