ضرورت ایجاد اماکن عرضه بهداشتی ماهی در بندرعباس

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: از میان مبتلایان قطعی به بیماری کرونا، تعداد بهبود یافتگان در سراسر دنیا 79 درصد، در ایران 92 درصد و در استان هرمزگان 95 درصد است که این امر نشان دهنده شرایط خوب و بهتر درمان بیماران در این استان نسبت به میانگین کشوری و دنیای است.

ضرورت ایجاد اماکن عرضه بهداشتی ماهی در بندرعباس

فریدون همتی شب گذشته(هفتم اردیبشهت ماه) در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، با ارائه گزارشی در مورد آخرین شرایط مقابله با ویروس کرونا در هرمزگان از جمله در بازار ماهی فروشان بندرعباس، بیان کرد: تاکید ما به مردم همچنان در خانه ماندن و خودداری از تردد غیرضروری است.

وی ادامه داد: افرادی که ضرورت دارد برای شغل و فعالیت خود بیرون از خانه حضور داشته باشند باید طبق پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی فعالیت نمایند و این امر باید حتماً از سوی شاغلان در اصناف و واحدهای تولیدی و خدماتی و متقاضیان دریافت این خدمات رعایت گردد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: هرگونه تجمع در ساحل، پارک ها و بوستان ها ممنوع است و با عرضه قلیان نیز برخورد قانونی خواهد شد.

همتی توضیح داد: با توجه به رعایت مناسب توصیه های بهداشتی از سوی مردم و همچنین کوشش بخش درمان، استان هرمزگان نسبت به بسیاری از دیگر استان ها و مناطق کشور از شرایط بهتری در زمینه بیماری کرونا برخوردار است اما باید همچنان این بیماری را جدی بگیریم و تمامی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی گفت: در حال حاضر تعداد تست های آزمایشگاهی برای شناسایی مبتلایان به بیماری کرونا در هرمزگان با افزایش بسیاری به روزانه بیش از 200 تا نزدیک به 300 تست رسیده است.

استاندار هرمزگان گفت: در گذشته که تعداد تست های کمتری در استان انجام می شد، به طور متوسط از هر 30 تست آزمایشگاهی، هفت تست مثبت مبتلا به کرونا در استان وجود داشت اما در حال حاضر به طور متوسط از هر 150 تست آزمایشگاهی 10 تست مثبت مبتلا به کرونا در استان وجود دارد که این امر نشان دهنده مدیریت و کنترل این بیماری در هرمزگان و رعایت بسیار خوب نکات توسط مردم است.

همتی اضافه کرد: همچنین با افزایش بسیار زیاد انجام تست های آزمایشگاهی بسیاری از افراد فاقد علائم بیماری که مبتلا به کرونا هستند نیز شناسایی می شوند که با این کار هم فرایند مراقبت و درمان آنها به شکل مناسبی انجام و هم رعایت فاصله گذاری و قرنطینه و جلوگیری از حضور این افراد در محیط های دیگر و جلوگیری از انتقال بیماری توسط این افراد انجام می گردد.

وی با اشاره به آمار میزان بهبودیافتگان بیماری کرونا، اظهار کرد: از میان مبتلایان قطعی به بیماری کرونا، تعداد بهبود یافتگان در سراسر دنیا 79 درصد، در ایران 92 درصد و در استان هرمزگان 95 درصد است که این امر نشان دهنده شرایط خوب و بهتر درمان بیماران در این استان نسبت به میانگین کشوری و دنیای است و همچنین از میان مبتلایان قطعی به این بیماری، تعداد فوتی ها در سراسر دنیا 21 درصد، در ایران هشت درصد و در استان هرمزگان پنج درصد است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: با وجود تمامی این آمار و ارقام باید همچنان نکات بهداشتی، خود مراقبتی و فاصله گذاری را برای قطع چرخه انتقال این بیماری، جدی بگیریم.

همتی با اشاره به لزوم عرضه بهداشتی ماهی در مناطق مختلف شهر بندرعباس، بیان کرد: با توجه به تعطیلی 14 روزه بازار ماهی فروشان بندرعباس، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با همکاری دیگر دستگاه های مسئول، مکان هایی را در مناطق مختلف شهر بندرعباس جهت عرضه و فروش بهداشتی ماهی آماده کند.

وی ادامه داد: احتیاج است برای جلوگیری از تجمع مردم در بازار و همچنین دسترسی مردم محلات و مناطق مختلف به ماهی، مکان های عرضه بهداشتی ماهی و آبزیان با در نظر دریافت تمهیدات لازم در طول سال نیز فعال باشند.

استاندار هرمزگان با اشاره به خسارت های وارد شده ناشی از شیوع بیماری کرونا به بخش گردشگری از جمله به هتل ها و مراکز اقامتی، اضافه کرد: دولت تسهیلاتی را جهت پرداخت به فعالان این بخش برای جبران خسارت های آنان در نظر گرفته است.

همتی با اشاره به تقاضای صنوف برای تغییر ساعت کاری مراکز خرید و بازارهای مسقف، توضیح داد: بر اساس نظر کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی، تغییر ساعت کاری مجتمع های خرید سرپوشیده تا بهبود آمار و شرایط مبتلایان به کرونا در استان تا ساعت 18 خواهد بود.

وی گفت: بازار سرپوشیده ماهی فروشان نمونه ای است که به دلیل آلودگی کرونا نگرانی هایی ایجاد نموده و باید برای سایر مجتمع ها با احتیاط تصمیم گرفت.

استاندار هرمزگان گفت: بر این اساس برای تغییر ساعت فعالیت این اماکن با تشکیل کمیته ای پس از آنالیز کارشناسی، در جلسات بعدی ستاد تصمیم گرفته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 897

به "ضرورت ایجاد اماکن عرضه بهداشتی ماهی در بندرعباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ایجاد اماکن عرضه بهداشتی ماهی در بندرعباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید