تور دبی: عقب نشینی مجدد اماراتی ها از یمن

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ایسنا نوشت:پس از خروج نیروهای سعودی با تمامی تجهیزات خود از فرودگاه شهر عتق نیروهای اماراتی نیز برای ترک تأسیسات نفتی استان شبوه در جنوب شرقی یمن آماده می شوند.

تور دبی: عقب نشینی مجدد اماراتی ها از یمن

با تور دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش العربی الجدید، منابع نظامی و سیاسی در استان شبوه اعلام کردند، نیروهای اماراتی در منطقه بلحاف برای ترک آن به عنوان بخشی از طرحی که به وسیله امارات برای عقب نشینی شروع شده است، آماده می شوند.

منابع مذکور بعلاوه اعلام کردند، پس از تشدید تنش در ماه گذشته میلادی با نیروهای دولت مستعفی یمن در شبوه و درخواست برای عقب نشینی امارات از این منطقه به ویژه از تاسیسات بلحاف جهت راه اندازی مجدد این تأسیسات و صادرات گاز طبیعی مایع از آن که از ابتدای جنگ متوقف شده و یکی از بزرگترین پروژه های سرمایه گذاری در یمن به شمار می آید، امارات بخشی از نیروهای خود در بلحاف را به حضرموت منتقل کرد.

منابع اعلام کردند، طبق توافق ها و پس از فشارهای قبلی که منجر به انفجار شرایط نظامی در منطقه بلحاف شده بود و پس از اعمال محاصره نیروهای ارتش ملی وابسته به محور عتق در شبوه بر منطقه بلحاف، نیروهای اماراتی تمایل خود را برای عقب نشینی اعلام کردند.

این تحولات ساعاتی پس از اینکه نیروهای سعودی فرودگاه عتق را ترک و تمامی تجهیزات، تسلیحات و سربازان را به مرزهای عربستان با یمن منتقل کردند و بعلاوه چند روز پس از عقب نشینی نیروهای اماراتی از اردوگاه العلم و بیرون راندن نیروهای شورای انتقالی جنوب از این اردوگاه رخ دادند.

خروج نیروهای اماراتی ممکن است نیروهای النخبه الشبوانیه وابسته به شورای انتقالی جنوب مستقر در بلحاف را در کنار نیروهای اماراتی مجبور به ترک بلحاف نمایند، مشابه آنچه با نیروهای النخبه در اردوگاه العلم رخ داد.

نیروهای اماراتی در دوره گذشته در حال تجدید قوا و آموزش نیروهای النخبه الشبوانی در بلحاف بودند.

نیروهای اماراتی مستقر در بلحاف، آخرین نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی در شبوه هستند، بنابراین در صورت ترک این نیروها، شبوه به استثنای بخش های تحت کنترل نیروهای انصارالله در بیحان ، تحت کنترل مقامات دولت مستعفی قرار می گیرد.

این تحولات در سایه بحران به وجود آمده در استان شبوه در زمینه های مختلف نظامی و سیاسی در مقابله با نیروهای انصار الله و نیز پیش بینی تحرکات نظامی و سیاسی شورای انتقالی جنوب، اختلاف با ائتلاف، فراخوان های غیرنظامیان و فعالان برای برگزاری تظاهرات علیه مقامات خود اتفاق افتاده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1761

به "تور دبی: عقب نشینی مجدد اماراتی ها از یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی: عقب نشینی مجدد اماراتی ها از یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید