مدیر عامل استقلال: برای تخفیف از استراماچونی به ایتالیا رفتم نه بازگرداندن او

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، پس از آن که فرهاد مجیدی سفر سعادتمند را به قصد مذاکره برای بازگرداندن مربی ایتالیایی و خلافت صداقت و رفتار حرفه ای دانست و استعفا کرد، مدیر عامل به تلویزیون رفت و شرح داد.

مدیر عامل استقلال: برای تخفیف از استراماچونی به ایتالیا رفتم نه بازگرداندن او

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

احمد سعادت مند مدیر عامل باشگاه استقلال در برنامۀ تلویزیونی ورزش و مردم گفت: سفر او به ایتالیا به قصد بازگرداندن آندره استراماچونی سرمربی پیشین نبوده بلکه می خواسته از او تخفیف بگیرد و با دریافت 700 هزار یورو از کل دو میلیون یورو راضی گردد پرونده از فیفا بیرون بیاید و بقیه را هم در چند قسط دریافت کند.

حضور سعادت مند در این برنامه پس از آن بود که فرهاد مجیدی سرمربی استقلال، سفر مدیرعامل به ایتالیا را مذاکره برای بازگرداندن مربی ایتالیایی و خلافت صداقت و رفتار حرفه ای دانسته و در متنی که در صفحۀ شخصی خود منتشر نموده از استعفای خود خبر داده است.

به گزارش خبرنگاران، مدیر عامل باشگاه استقلال این شایعه را که او حامل پیشنهاد سه میلیون دلاری با احتساب مربی گری فصل آینده برای استراماچونی بوده تکذیب کرد و در عین حال گفت: حق مدیر باشگاه است که به فکر صلاح و صرفۀ باشگاه باشد و از فرهاد مجیدی پرسید: آیا فراموش نموده اید با خود شما در زمانی که شفر و استراماچونی مربی بودند مذاکره شد؟

سعادت مند گفت: فرهاد مجیدی متعلق به باشگاه و نزد طرفداران محبوب است و خود من نیز او را دوست دارم و اکنون هم سرمربی ماست و باید روز فینال جام حذفی در مقابل تراکتور سازی روی نیمکت تیم بنشیند و به جام حذفی برسیم.

مدیر عامل باشگاه استقلال این انتقاد که چرا همزمان با دربی حساس این سفر اجرا شده را وارد ندانست و گفت: نه زمان برگزاری مسابقه با پرسپولیس معین بود و نه اصلا راه یابی ما به این مرحله، قطعی و قابل پیش بینی. سفر هم از پیش برنامه ریزی شده بود و باتوجه به شرایط کرونا زمان زیادی در اختیار نداشتیم وباید انجام می شد. ضمن این که قرار نبود رسانه ای گردد اما از همان زمانی که راه افتادم و چه در ایران و چه در ایتالیا که سوار قطار شدم همه مرا می شناختند و آگاه شدند!

وی دربارۀ استعفای فرهاد مجیدی از سرمربی گری استقلال یادآور شد: اگر استعفایی در کار باشد باید به صورت رسمی و مکتوب ارایه گردد و نوشتن یک متن در صفحۀ شخصی فضای مجازی استعفای رسمی تلقی نمی گردد و اگر هم رسماً استعفا کند هیأت مدیره نمی پذیرد و از نظر من فرهاد مجیدی همچنان سرمربی ماست و باید روی نیمکت بنشیند.

مدیر عامل باشگاه استقلال در واکنش به نوشتۀ فرهاد مجیدی که یک ماه است لیست بازیکنان مورد نظر برای تمدید قرارداد را ارایه داده ولی اقدامی نشده گفت: کدام لیست؟ هیچ لیستی به من ارایه نشده و چون نداده اند من خود با برخی از بازیکنان چه برای تمدید و چه جذب از تیم های دیگر صحبت نموده ام چون تیم باید تقویت گردد و نایب قهرمانی با 14 امتیاز فاصله، کافی نیست و دنبال قهرمانی نه تنها در لیگ برتر که در پی کسب سومین قهرمانی در آسیا هستیم.

در این هنگام بود که پیمان یوسفی مجری ورزش و مردم یادآور شد فرهاد مجیدی تیم را در شرایط آشفته ای تحویل گرفت و نمی توان او را مسؤول تمام اتفاقات دانست و سعادت مند نیز گفت: از او حمایت کردم و اکنون نیز حمایت می کنیم و فرهاد را دوست داریم اما همه می دانیم که استقلال باشگاه بزرگی است و تصمیمات و برنامه ها باید متناسب با همین نام باشد.

با صحبت های مدیر عامل باشگاه استقلال روشن می گردد این باشگاه به موجب حکم فیفا باید دو میلیون یورو به سرمربی پیشین و ایتالیایی بپردازد و چون به دنبال راهکاری هستند که این مبلغ را یک جا نپردازند، شایعۀ افزایش مبلغ به سه میلیون دلار با احتساب یک فصل دیگر به میان آمده است.

در این میان روشن نیست آیا فرهاد مجیدی احساساتی شده و وقتی شنیده هم زمان با تمرکز او بر جام حذفی مدیر عامل به ایتالیا رفته و با استراماچونی مذاکره می نموده به او برخورده و باید دید توضیحات احمد سعادت مند او را قانع و باور می نماید بر سر مربی گری فصل بعد نبوده و تنها به دنبال تخفیف و تقسیط بوده اند یا نه.

فرهاد مجیدی البته می داند به خاطر شیوع کرونا و برگزاری بازی ها بدون تماشاگر این برگ را در اختیار ندارد ضمن این که استراماچونی هنوز نزد طرفداران محبوب است. هر چند که منع استخدام سرمربی خارجی و مسائل اقتصادی و محدودیت های ارزی باشگاه، دست فرهاد مجیدی را برای قبولاندن شرایط مورد نظر باز می گذارد خاصه اگر در آستانۀ فینال جام حذفی پای میز مذاکره برود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 999

به "مدیر عامل استقلال: برای تخفیف از استراماچونی به ایتالیا رفتم نه بازگرداندن او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر عامل استقلال: برای تخفیف از استراماچونی به ایتالیا رفتم نه بازگرداندن او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید