ممنوعیت 15 روزه شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی شود

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص ممنوعیت 15 روزه ورود اتباع خارجی از مرزهای، زمینی، دریایی و هوایی، گفت: این ممنوعیت شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی شود.

ممنوعیت 15 روزه شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی شود

میراث آریا: علی اصغر شالبافیان، با اعلام این مطلب اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که از سوی وزیر کشور به دستگاه های مختلف ابلاغ شده بود، ورود اتباع خارجی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی از روز شنبه 4 دی ماه 1400 به مدت 15 روز صرفا برای گروه های خاصی مجاز شمرده شده بود که این مصوبه اصلاح شد و بر اساس مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا این ممنوعیت 15 روزه شامل گردشگران از مرزهایی هوایی نمی شود.

وی اضافه کرد: این موضوع از سوی ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیگیری شد و مصوبه ممنوعیت 15 روزه ورود گردشگران و اتباع خارجی از مرزهای هوایی برداشته شد. بر این اساس بند سوم مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که 28 آذرماه برگزار و مصوبات آن از سوی وزیر کشور به دستگاه ها ابلاغ شده است، امروز در جلسه این ستاد اصلاح شد.

پیش از این در مصوبه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که 28 آذر برگزار شده بود، آمده بود: ورود اتباع خارجی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی (به غیر از موارد قید شده در بندهای 1 و 2 فوق) از روز شنبه مورخ 14 دی ماه 1400 به مدت 15 روز صرفا برای گروه های ذیل مجاز است:

1- دارندگان پروانه های اقامت معتبر جمهوری اسلامی ایران.

2- دارندگان ویزا تحصیلی (طلاب مدارس علوم دینی و دانشجویان خارجی در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران)

3- دارندگان ویزا ورود (شامل بازرگانان و تجار)

4- دارندگان ویزا با حق کار

5- دارندگان ویزا درمانی (گردشگری سلامت)

6- دارندگان ویزا سرمایه گذاری

7-دارندگان مهر خروج و مراجعت از پلیس مهاجرت و گذرنامه

تبصره: الف: ورود اتباع ایرانی حاضر در کشورهای همسایه به داخل کشور از مرزهای زمینی با رعایت الزامات بهداشتی (کارت واکسن دو دوز، ارائه تست pcr منفی و انجام مجدد تست pcr در مبادی) مرزی امکان پذیر است.

ب: خروج اتباع خارجی حاضر در کشور از مرزهای زمینی بلامانع است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1838

به "ممنوعیت 15 روزه شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت 15 روزه شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید