نصیرزاده: سخت است بپذیریم که شیخ سلمان، تحت نفوذ هیئت حاکمیت بحرین نیست، AFC به تماشاگران ایرانی می بالد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز گفت باور اینکه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا تحت نفوذ هیئت حاکمیت کشورش نیست، سخت است.

نصیرزاده: سخت است بپذیریم که شیخ سلمان، تحت نفوذ هیئت حاکمیت بحرین نیست، AFC به تماشاگران ایرانی می بالد

به گزارش خبرنگاران، هوشنگ نصیرزاده درباره اینکه گفته بود اگر تیم های باشگاهی فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا شرکت ننمایند، دو سال از شرکت در این بازی ها محروم می شوند، گفت: گفتم اگر خارج از کشور بازی کنیم، تأییدی بر عدم امنیت ایران است. بعد هم گفتم تا دو دوره محرومیت. من مقصر اتفاقات پیش آمده نیستم و زمانی که رسانه ها با من تماس می گیرند، باید استانداردها را بگویم، وگرنه منظور خاصی نداشتم.

وی درباره انتقاد محمدحسن انصاری فرد از اظهاراتش بیان نمود: انصاری فرد باید ادبیاتش را نسبت به همکارانش بهتر کند. من که شیخ سلمان (رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا) نیستم و دوست دارم این مشکل سریع تر حل گردد. خیلی عاقلانه نیست که بپذیریم در زمین بی طرف به مصاف حریفان برویم و سخت است بپذیریم که شیخ سلمان، تحت نفوذ هیئت حاکمیت کشورش یعنی بحرین نیست. تصمیماتی که در کمیته مسابقات گرفته می گردد، باید در هیئت اجرایی یا همان هیئت رئیسه تأیید گردد که مهدی تاج، نماینده ما در این کمیته است.

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز در پاسخ به این پرسش که آیا فوتبال ایران از موضوع مطرح شده، نجات پیدا می نمایند یا خیر، توضیح داد: ما پیش تر به خاطر مسائلی که با عربستان داشتیم، در زمین بی طرف بازی کردیم و اینگونه نیست که تصور کنیم چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

نصیرزاده درباره اینکه برای رهایی از این مشکل باید چه کرد، گفت: ابتدا باید رایزنی های ورزشی را پیش ببریم و سپس رایزنی های دیپلماتیک را دنبال کنیم. اگر این راه ها جواب نداد، تهدید به تحریم مسابقات کنیم. AFC به حضور تماشاگران ایرانی می بالد و ایرانی ها هستند که می توانند صندلی مسابقات آسیایی را بالا ببرند و تماشاگران بی شمار ایرانی، اهرم فشاری هستند که مدیران AFC، خیلی جلو نروند.

وی در پاسخ به این پرسش که می توان گفت فوتبال ایران به سمت آماتور شدن می رود، اعلام کرد: همه چیز درگیر مسائل سیاسی شده است و از این جهت مسائل پیدا می کنیم. ما در فدراسیون فوتبال و تیم ملی، مسئله ای از این بابت نداریم و مسائل منطقه ای و دیپلماتیک روی فوتبال فشار می آورد.

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی در پاسخ به این پرسش که فوتبال ملی به کدام سمت می رود، گفت: فوتبال ملی از رده باشگاهی جداست. مسابقات انتخابی جام جهانی زیر نظر AFC برگزار می گردد، اما این موضوع زمانی مطرح می گردد که تیم مقابل باید درخواستی مبنی بر تغییر زمین بازی باشد. مسابقات ملی طبق روال پیش می رود و فکر می کنم مسئله ای از این بابت نداریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 668

به "نصیرزاده: سخت است بپذیریم که شیخ سلمان، تحت نفوذ هیئت حاکمیت بحرین نیست، AFC به تماشاگران ایرانی می بالد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصیرزاده: سخت است بپذیریم که شیخ سلمان، تحت نفوذ هیئت حاکمیت بحرین نیست، AFC به تماشاگران ایرانی می بالد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید