نگهداری درست از آجیل؛ اگر خریدید، خوب نگهداری کنید!

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، برای حفظ کیفیت آجیل، آن ها را دور از پیاز یا سایر خوراکی های بودار نگهداری کنید، چون به راحتی، بوی اطراف خود را می گیرند.

نگهداری درست از آجیل؛ اگر خریدید، خوب نگهداری کنید!

به گزارش ، مغز ها مفیدند، چون سرشار از پروتئین و چربی های سالم اند. مغز ها طعم خوشایندی هم دارند که کمتر کسی پیدا می شود آن را نپسندد. اما اگر از آجیل درست نگهداری نکنید خیلی زود فاسد شده و بو و طعم بدی می گیرند و ضمناً دیگر مفید هم نخواهند بود.

مغز ها و آجیل را می توانید با پوست یا بدون پوست نگهداری کنید، اما اگر با پوست شان باشند مدت طولانی تری سالم می مانند. به هر حال چه ترجیح بدهید آجیل را با پوست آن نگه دارید و چه بدون پوست، باید آن ها را در ظرفی بریزید که هوا داخلش نشود تا سطح رطوبت شان در حد مطلوبی حفظ شود. حتی کیسه فریزر هم می تواند این کار را به خوبی انجام بدهد.

برای حفظ کیفیت آجیل، آن ها را دور از پیاز یا سایر خوراکی های بودار نگهداری کنید، چون به راحتی، بوی اطراف خود را می گیرند. آجیل با پوست را می توانید در دمای اتاق تا سه ماه نگهداری کنید. آجیل با پوست و بدون پوست نیز تا شش ماه در یخچال قابل نگهداری است و در فریزر هم تا یک سال و یا حتی بیشتر، خوب و باکیفیت می ماند. روی بسته های آجیل، تاریخ ذخیره سازی را بنویسید تا بدانید اول از کدام شان استفاده کنید.

اگر آجیل تان طعم ماندگی گرفت، آن ها را به مدت 10 دقیقه در فر با درجه حرارت 350 درجه قرار دهید تا طعم شان برشود همچنین می توانید آن ها را در کاسه کوچکی به مدت یک تا دو دقیقه مایکروویو کنید. اما در مورد آجیل فاسد شده نمی توانید انتظار داشته باشید با این روش، سالم شود. وقتی چربی های موجود در مغز ها فاسد شوند، دیگر نمی شود کاری کرد.

چند نکته. آجیل بدون نمک طول عمر بیشتری نسبت به آجیل نمکی دارد.. مغز ها به صورت کامل و با پوست ماندگاری طولانی تری دارند.. بادام زمینی و گردو بیشتر مستعد فاسد شدن هستند.. مغز های خام سریع تر از مغز های برشته شده فاسد می شوند.. همیشه پیش از استفاده از مغز ها در پخت و پز، آن ها را بچشید و طعم شان را بررسی کنید.

منبع: برترین ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 827

به "نگهداری درست از آجیل؛ اگر خریدید، خوب نگهداری کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری درست از آجیل؛ اگر خریدید، خوب نگهداری کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید