هشتگ یتیم های ترامپ در کشورهای عربی فعال شد، عکس

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ایرنا نوشت: همزمان با سایر کشورهای دنیا عرب، هشتگ یتیم های ترامپ (#ایتام-ترامب) در صدر شبکه های اجتماعی عراق نهاده شد و کاربران به تمسخر آن دسته از حکام منطقه پرداختند که دل به آمدن ترامپ بسته بودند.

هشتگ یتیم های ترامپ در کشورهای عربی فعال شد، عکس

در پی اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کاربران عرب در شبکه اجتماعی هشتگی با عنوان #ایتام-ترامب (یتیم های ترامپ) راه اندازی کردند که در ساعات اخیر در صدر هشتگ های چند کشور عربی قرار گرفته است.

کاربران عراقی نیز با حضور گسترده خود در این هشتگ نظرات خود را با دیگر همتایان عرب خودشان به اشتراک گذاشته اند.

این کاربران در توییت های خود از جمله به شوکه شدن گسترده بعضی کشورها و درصدر آنها عربستان و امارات از رای نیاوردن ترامپ پرداخته اند.

هشتگ یتیم های ترامپ پس از آن در شبکه های اجتماعی راه افتاد که برخلاف انتظار، پیش بینی ها و حتی دفاع بعضی مسئولان کشورهای عرب منطقه و رسانه های از ترامپ، بایدن پیروز انتخابات شد و همین امر باعث شد تا کاربران در شبکه های اجتماعی کسانی را که از خود جمهوری خواستار با قدرت بیشتری در روزهای گذشته از ترامپ دفاع می کردند، یتیم های ترامپ توصیف نمایند.

عبدالخالق عبدالله مشاور محمد بن زاید ولیعهد امارات از جمله این مسئولان عرب بود که در روزهای اخیر توییت نموده بود: اگر بایدن پیروز گردد، پیروزی او ضعیف و قانع نماینده نیست و حق رئیس جمهور ترامپ است که ناراحت و خشمگین باشد و به دستگاه قضایی متوسل گردد.

کاربران عراقی نیز از این قافله عقب نمانده و با حضور گسترده در این هشتگ، آن را در صدر هشتگ های پرطرفدار این کشور قرار دادند و تصاویری از ولیعهد های عربستان و امارات منتشر نموده و آنها را از جمله یتیم های ترامپ توصیف کردند.

احمد عبد الساده از جمله این کاربران عراقی است که در توییت خود نوشت: با شکست ترامپ در انتخابات، او یتیم های زیادی را در دنیا و منطقه پشت سر خود گذاشت اما یتیم های او در عراق بیشتر تمسخر آمیز و مورد شفقت هستند؛ خصوصا کسانی که دل به صدام و سپس البغدادی و سپس ترامپ بستند تا اینکه امروز به یتیم های این سه قاتل تبدیل شدند؛ کسانی که آنها را در صحرای ناامیدی رها کردند.

کاربر عراقی دیگری به نام آوینی نیز با انتشار تصاویری از حکام منطقه از جمله محمد بن زاید و محمد بن سلمان ولیعهدهای ابوظبی و عربستان در حالتی غمگین، نوشت: گریه بردگان آمریکا؛ بعد از آنکه پول ها را برای تخریب عراق و ضرر زدن به عراق و ایران و سوریه و یمن هزینه کردند.

احمد الکربلائی دیگر کاربر عراقی است که با تسمخر، به زباله دان رفتن تاریخ ترامپ را به دنباله روی های او تسلیت گفت.

وی در توییت خود نوشت: من به دنباله روهای ترامپ در عراق و دنیا این مصیبت عظیم و رفتن ارباب آنها به زباله دان تاریخ را تسلیت عرض می کنم و حاضرم که در مجلس عزایی که هرکس به این مناسبت برگزار می نماید، حاضر شوم و از الان کار آماده کردن قصیده های خداحافظی پدر ایوانکا را آغاز نموده ام.

یک کاربر دیگر به نام Huda Alazawi نیز تصاویری از بن سلمان و محمد بن زاید و عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات منتشر کرد و نوشت: یتیم های ترامپ به شما تسلیت می گویم.

جو بایدن با کسب 290 رای الکترال در برابر تنها 214 رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هَریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

این نامزد حزب دمکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس گیر ابتدا با هم حزبی های خود به رقابت برخاست و پایان در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1201

به "هشتگ یتیم های ترامپ در کشورهای عربی فعال شد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشتگ یتیم های ترامپ در کشورهای عربی فعال شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید