ورود 800 هزار دستگاه سرمایشی غیراستاندارد در سال

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، وزیر نیرو با اشاره به اینکه سالانه 800 هزار دستگاه سرمایشی غیراستاندارد وارد کشور می شود، گفت: این دستگاه ها بخش مهمی از برق کشور را مصرف می کنند.

ورود 800 هزار دستگاه سرمایشی غیراستاندارد در سال

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگار مهر، رضا اردکانیان عصر سه شنبه در نشست مدیران صنعت آب و برق استان در محل استانداری زنجان، اضافه نمود: در سال جاری سه رکورد در حوزه برق زده شده است، یکی تولید برق متوسط در سال 92 که حدود یک هزار و 705مگاوات بوده و از آن زمان تاکنون سالانه 2 هزار و 150 مگاوات برق در کشور تولید شده است.

وی اظهار کرد: در سال گذشته در اوج خشکسالی برنامه ای برای سال 98 طراحی شد تا خاموشی به صفر برسد و با صرفه جویی این مهم محقق شد.

وزیر نیرو از ورود سالانه 800 هزار دستگاه سرمایشی غیراستاندارد به کشور خبر داد و گفت: متاسفانه این دستگاه ها بخش مهمی از برق کشور را مصرف می کنند.

اردکانیان با بیان اینکه سال جاری در اوج کم آبی و کم برقی با مدیریت صحیح منابع برق، خاموشی را به صفر رساندیم، اضافه نمود: در تنگنای ارزی و تحریم ها به سختی تجهیزات صنعت برق را وارد کردیم و تولید برق با قدرت ادامه یافت.

وی همچنین از صادرات 2 میلیارد و 300 میلیون کیلووات ساعت برق به کشورهای همسایه خبر داد.

وزیر نیرو با یادآوری اینکه رکورد متوسط تولید برق تا سال 92 حدود 1705 مگاوات بود، ادامه داد: از سال 92 تاکنون 2150 مگاوات برق تولید شده که این میزان سال جاری این رقم به 3800 مگاوات رسیده است.

اردکانیان گفت: از سال 92 تعداد 15 نیروگاه جدید در کشور ایجاد شده است و این روند تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سال جاری 1800 مگاوات صرفه جویی در مصرف برق داشتیم، گفت: ارزش این میزان صرفه جویی 4 میلیارد و 800 میلیون ریال است.

وزیر نیرو با بیان اینکه مدیریت مصرف در سال جاری رکورد زده که این موضوع به مراتب اهمیت بیشتری از تولید برق دارد، گفت: مدیریت مصرف رکود بعدی بوده که از تولید مهم تر است زیرا عدم فرهنگ سازی در مصرف کننده سبب می شود نتوانیم تغییرات لازم راد ایجاد کنیم.

اردکانیان با بیان اینکه در بحث مدیریت مصرف برق با صنایع بزرگ قرارداد بسته شده است، اضافه نمود: در ساعات اوج بار سیستم، مصرف کاهش یافته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 243

به "ورود 800 هزار دستگاه سرمایشی غیراستاندارد در سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 800 هزار دستگاه سرمایشی غیراستاندارد در سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید