پشت پرده ادعای تبانی طالبان با روسیه برای کشتن نظامیان امریکایی چیست؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، وزیر خارجه روسیه یک دعوای سیاسی داخلی در آمریکا را پشت پرده گزارش های ادعایی درباره تبانی روسیه و طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی حاضر در افغانستان دانست.

پشت پرده ادعای تبانی طالبان با روسیه برای کشتن نظامیان امریکایی چیست؟

خبرگزاری روسی اینترفکس به نقل از سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه مسائل سیاسی داخلی آمریکا را پشت پرده گزارش ادعایی رسانه ای این کشور در خصوص تبانی روسیه و طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی حاضر در افغانستان دانست. وی گفت: یک دعوای سیاسی داخلی در پس حدس و گمان های ناشایست در خصوص ارتباط ادعایی مسکو با طالبان در افغانستان واقع شده است.

طبق گزارش رویترز، یک ژنرال ارشد آمریکایی روز پنجشنبه گفته بود که آمریکا معتقد است روسیه از نیروهای طالبان در افغانستان در گذشته حمایت کرده اما اطلاعاتی در تایید حملات مستقیم علیه آمریکایی ها یا در تایید این مسئله که برای کشتن نظامیان آمریکایی پاداش پرداخت کرده، در دست نیست.

روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش ادعا کرده بود که افسران یکی از ادارات ستاد ارتش روسیه به طالبان در گذشته وعده داده بود که در برابر هر نظامی آمریکایی که در افغانستان بکشند، به آنان پاداش نقدی داده خواهد شد.

این در حالی است که گزارش نهادهای جاسوسی آمریکا حاکی از آن است که ادعای کشتن سربازان آمریکایی توسط طالبان به درخواست روسیه فاقد شواهد کافی است.

شورای اطلاعات ملی در آمریکا گزارشی دو نیم صفحه ای در این خصوص آماده کرده است که می گوید سازمان اطلاعات مرکزی و مرکز ملی مبارزه با تروریسم در این کشور، ادعای مطرح شده علیه روسیه را حایز قابلیت اتکای متوسط دانسته اند.

از سوی دیگر آژانس امنیت ملی آمریکا و شماری دیگر از نهادهای جاسوسی این کشور ادعای مطرح شده علیه روسیه را حائز قابلیت اتکای ضعیف توصیف کرده اند.

با این حال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در اظهارنظری جدید گفت آژانس های اطلاعاتی این کشور در حال کار بر روی گزارش های ادعایی درباره تبانی روسیه و طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان هستند و وعده داد در صورتی که این گزارش ها تایید شود، این اقدام بی پاسخ نخواهد ماند.، فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1013

به "پشت پرده ادعای تبانی طالبان با روسیه برای کشتن نظامیان امریکایی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده ادعای تبانی طالبان با روسیه برای کشتن نظامیان امریکایی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید