پنتاگون ظرف دو سال 184 هزار دلار در مجتمع تفریحی ترامپ هزینه کرده است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، بعد از پیگیری های کنگره آمریکا، پنتاگون فاش کرد که حدود 184 هزار دلار از بودجه فدرال را ظرف دو سال در تفریحگاه خاندان ترامپ در اسکاتلند هزینه کرده است.

پنتاگون ظرف دو سال 184 هزار دلار در مجتمع تفریحی ترامپ هزینه کرده است

به گزارش گروه بین الملل مجله تخصصی کامپیوتر، پنتاگون در نامه ای به بازرسان کنگره اظهار داشت که وزارت دفاع آمریکا از سال 2017 تاکنون دستکم 184 هزار دلار در تفریحگاه ترنبری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اسکاتلند هزینه کرده است.

بنا به گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، اعداد و ارقام پنتاگون در خصوص هزینه های صرف شده برای تفریحگاه ترامپ در اسکاتلند بعد از آن اعلام شده است که کمیته نظارت و اصلاحات مجلس کنندگان آمریکا در ماه ژوئن در خصوص افزایش تعداد پروازهای نیروهای هوایی آمریکا که برای سوخت گیری در فرودگاه پرستویک گلاسگو در اسکاتلند توقف می کنند، سؤالاتی را مطرح کرده بود.

طبق این گزارش، خدمه و مسافران برخی از آن پروازها، شب را در تفریحگاه ترنبری ترامپ حدود 25 مایلی از فرودگاه پریستویک سپری می کردند.

یادداشت های وزارت دفاع آمریکا نشان می دهد که در بین آگوست 2017 و ژوئیه 2019، 124 هزار و 579 دلار در تفریحگاه ترنبری یا همان هزینه متوسط 189.04 دلار برای هر شب اقامت در آنجا هزینه شده است که این مسئله نشان می دهد در مجموع هزینه 660 اتاق در طول بازه مذکور پرداخت شده است.

وزارت دفاع آمریکا همچنین گزارش کرده است که مبلغ 59 هزار و 729 دلار نیز هزینه های سفر بوده است که به طور شفاف درباره این هزینه ها توضیحی نداده است و تنها گفته شده است که احتمالاً این مبلغ صرف وعده های غذایی در رستوران ها در حین آن سفرهای رسمی شده است.

کنندگان کنگره در خصوص عدم شفاف سازی دقیق پنتاگون در خصوص سفرهای خدمه پرواز نیروی هوایی آمریکا به تفریحگاه ترنبری ابراز نگرانی کرده اند و اظهار داشتند که مشخص نیست که به چه دلیل پنتاگون چندین ماه برای ارائه چنین اطلاعات ناقص و ابتدایی صرف کرده است.

اقامات در هتل مجلل ترنبری موجی از نقدها کنندگان دموکرات کنگره را برانگیخته است زیرا خاندان ترامپ مالکیت این هتل را در اختیار دارند و به طور بالقوه از هزینه هایی که پنتاگون در این تفریحگاه صرف کرده است، بهره می برند.

طبق گزارش نیویورک تایمز، از زمانیکه ترامپ بعنوان رئیس جمهور آمریکا برگزیده شده است، تعداد پروازهای نظامی ایالات متحده آمریکا که برای سوختگیری و استراحت خدمه پرواز در فرودگاه پرستویک گلاسگو توقف می کنند، افزایش یافته است به طوریکه پنتاگون حدود 17 میلیون دلار از ژانویه 2017 تاکنون صرف سوختگیری و دیگر خدمات در این فرودگاه اسکاتلند کرده است.

از طرف دیگر، وزارت دفاع آمریکا به طور جداگانه دهها هزار دلار از سال 2017 در هتل ترنبری ترامپ هزینه کرده است که مربوط به سفر سال گذشته ترامپ به این تفریحگاه و به احتمال زیاد سفر پسرش اریک ترامپ به این منطقه می شود که با محافظت سرویس های محرمانه به این تفریحگاه سفر می کند.

سناتور گری پیترز دموکرات ایالت میشیگان به همراه 33 دموکرات دیگر و یک سناتور مستقل، طرحی را هفته گذشته ارائه کردند که مانع از صرف بودجه فدرال در املاک و دارایی های رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و هریک از اعضای کابینه می شود.

پیترز در بیانیه ای اظهار داشت: از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ، مردم آمریکا شاهد تمهیدات بی سابقه ای بوده اند که دلار های مالیات دهندگان را وارد جیب های رئیس جمهور کرده است. ما بعنوان مقام های منتخب، باید خود را با بالاترین استانداردهای اخلاقی مطابقت دهیم و اطمینان بدهیم که پول مالیات دهندگان را به صورت مسئولانه هزینه می کنیم.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 312

به "پنتاگون ظرف دو سال 184 هزار دلار در مجتمع تفریحی ترامپ هزینه کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون ظرف دو سال 184 هزار دلار در مجتمع تفریحی ترامپ هزینه کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید