کاهش قیمت نفت با گزارش اشتغال ضعیف آمریکا

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، یمت نفت در پی گزارش اشتغال ضعیف تر از حد مطلوب آمریکا که احیای اقتصادی ناهموار و بالطبع آن تقاضای ضعیف تر برای سوخت در پی افزایش ابتلا به کووید 19 را نشان داد، در معاملات روز جمعه کاهش پیدا کرد.

کاهش قیمت نفت با گزارش اشتغال ضعیف آمریکا

بر اساس گزارش رویترز، بهای معاملات نفت برنت با 42 سنت معادل 0.58 درصد افزایش، در 72 دلار و 61 سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 70 سنت معادل یک درصد کاهش، در 69 دلار و 29 سنت در هر بشکه بسته شد.

نفت برنت برای کل هفته تقریباً تغییر چندانی نداشت و 0.1 درصد کاهش نشان داد اما نفت آمریکا 0.8 درصد رشد هفتگی داشت.

جان کیلداف، از شرکای شرکت اگین کپیتال در نیویورک گفت: قیمت ها در پی انتشار گزارش اشتغال که تحت تأثیر شیوع کرونای دلتا قرار گرفته بود، کاهش پیدا کردند. این یک واقعیت آزمایی بود که ویروس کرونا همچنان روی تقاضا تأثیر می گذارد.

گزارش اشتغال غیر کشاورزی بسیار ضعیف تر از انتظارات بود و نشان داد اقتصاد آمریکا در اوت تنها 235 هزار شغل تازه ایجاد کرده است. اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند ماه گذشته 728 هزار شغل در آمریکا اضافه شده است.

در این بین، عاملی که مانع سقوط بیشتر قیمت ها شد، محدود ماندن تولید نفت آمریکا در پی وقوع توفند آیدا و کاهش تولید منطقه خلیج مکزیکو بود. تولید نفت و گاز در خلیج مکزیکو پس از عبور توفند آیدا همچنان متوقف مانده و طبق آمار رسمی، تولید 1.7 میلیون بشکه معادل 93 درصد از تولید روزانه معلق شده است.

باب یاوگر، مدیر معاملات انرژی در شرکت میزوهو گفت: انتظار دارم تولید نفت در هفته جاری احیا شود درحالی که فعالیت پالایشگاه ها در هفته آینده ازسر گرفته می شود. تأخیر ازسرگیری فعالیت پالایشگاه ممکن است باعث افزایش عرضه نفت شده و روی قیمت ها تأثیر کاهشی بگذارد.

بعضی از تحلیلگران پس ازاین که اوپک پلاس به برنامه خود برای افزایش تولید ماهانه به اندازه 400 هزار بشکه در روز در چند ماه آینده پایبند ماند، می گویند فضا برای افزایش بیشتر قیمت ها وجود دارد. آمریکا از این اقدام استقبال و بیان نمود این سازمان صادرکننده نفت را برای انجام اقدامات بیشتر برای حمایت از احیای اقتصادی تحت فشار خواهد گذاشت.

شرکت خدمات نفتی بیکرهیوز بیان نمود شرکت های انرژی آمریکایی هفته گذشته برای نخستین بار در پنج هفته اخیر تعداد دکل های حفاری نفت و گاز طبیعی را کاهش دادند. تعداد دکل های حفاری نفت آمریکا با 16 حلقه کاهش، به 394 حلقه رسید که بزرگ ترین کاهش هفتگی از ژوئن سال گذشته بود. تعداد دکل های حفاری گاز طبیعی با پنج حلقه افزایش، به 102 حلقه رسید که بزرگ ترین رشد هفتگی از ماه مه بود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1678

به "کاهش قیمت نفت با گزارش اشتغال ضعیف آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت نفت با گزارش اشتغال ضعیف آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید