گرنل: تحریم نورد استریم 2 به نفع اروپا است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از فایننشال تایمز، ریچارد گرنل (Richard Grenell) سفیر آمریکا در آلمان در سخنانی گفت تحریم های کشورش علیه پروژه انتقال گاز روسیه به آلمان موسوم به نورد استریم 2 به نفع اروپا است.

گرنل: تحریم نورد استریم 2 به نفع اروپا است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

سفیر آمریکا در آلمان گفت: من همه روز از دیپلمات های اروپایی شنیده ام که از من برای این اقدام تشکر می نمایند. همیشه یکی از اهداف ما ایجاد تنوع در منابع انرژی اروپا و اطمینان از اینکه یک کشور یا منبع نتواند تأثیر زیادی به وسیله انرژی بر اروپا داشته باشد، بوده است.

این در حالیست که دولت آلمان دیروز شنبه با محکوم کردن تحریم های آمریکا علیه پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2، تحریم های واشنگتن را مداخله در امور داخلی کشورهای اروپایی ارزیابی کرد.

اولریک دمر سخنگوی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در این خصوص گفت: دولت این دخالت های فرامرزی را رد می نماید. آنها شرکت های آلمانی و اروپایی را تحت تأثیر قرار می دهند و دخالت در امور داخلی ما محسوب می شوند.

این در حالیست که اتحادیه اروپا نیز دیروز تحریم های آمریکا علیه شرکت هایی که در ساخت خط لوله انتقال گاز طبیعی روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 مشارکت دارند را محکوم کرد.

سخنگوی اتحادیه اروپا درباره اعمال تحریم های آمریکا علیه شرکت های اروپایی گفت: اتحادیه اروپا اساساً با اعمال تحریم ها علیه شرکت های اروپایی که مشغول فعالیت های قانونی هستند مخالف است.

شایان ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ذیل لایحه بودجه نظامی آمریکا، قانون تحریم نورد استریم 2 را نیز امضا کرد.

طبق این قانون، هر شرکتی که به گازپروم روسیه در تکمیل پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی از روسیه به اروپا یاری کند؛ مشمول تحریم خواهد بود.

در این میان، آلمان بیش از همه از کارشکنی در فرایند تکمیل نورداستریم متضرر می گردد و اصولاً آمریکا نیز با این ادعا که این پروژه ابزار باج گیری از اروپا و به گروگان دریافت آلمان است؛ به تحریم آن روی آورده.

نورد استریم 2 حدود 11 میلیارد دلار هزینه داشته است و همزمان، آمریکا ترک استریم را نیز با اعمال محدودیت هایی نظیر لغو ویزا دست اندرکاران پروژه و مصادره اموال آنها، مورد هدف تحریم های خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 544

به "گرنل: تحریم نورد استریم 2 به نفع اروپا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرنل: تحریم نورد استریم 2 به نفع اروپا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید