گل محمدی در یک قدمی اسم پرافتخارترین مربی ایران

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس، دومین قهرمانی یحیی گل محمدی در لیگ بود. این مربی چند هفته پیش با پرسپولیس فاتح سوپرجام هم شده بود افتخاری که با ذوب آهن هم آن را کسب کرد گل محمدی در ذوب آهن دو قهرمانی جام حذفی دارد و در مجموع 6 اسم قهرمانی در فوتبال باشگاهی ایران بدست آورده است.

گل محمدی در یک قدمی اسم پرافتخارترین مربی ایران

گل محمدی با این کارنامه در کنار دیگر سرمربی سابق پرسپولیس یعنی علی پروین نهاده شد که این مربی هم 3 قهرمانی لیگ و 3 جام حذفی دارد. البته تالار افتخارات پروین بسیار پُربار تر از این 6 قهرمانی است و عناوین در سطح باشگاه های تهران، آسیا و تیم ملی هم دارد، ولی در رقابت های باشگاهی در سطح ایران تعداد جام های سلطان با یحیی برابر است.

بالاتر از یحیی فقط دو مربی حضور دارند که یکی از آن ها برانکو ایوانکوویچ، معمار موفقیت های اخیر پرسپولیس است. این مربی با پرسپولیس 3 قهرمانی در لیگ، 3 سوپرجام و یک قهرمانی جام حذفی بدست آورده و در مجموع 7 قهرمانی در کارنامه خود دارد. برانکو فعلاً در فوتبال ایران حضور ندارد و نمی تواند تعداد جام های خود را افزایش دهد. دیگر مربی با 7 اسم قهرمانی، اما یکی از مربیان فعال حال حاضر فوتبال ایران است.

امیر قلعه نویی با 5 قهرمانی در لیگ، رکوددار قهرمانی در این مسابقات است. این مربی دو بار هم فاتح جام حذفی شده است. ژنرال این 7 قهرمانی را در استقلال و سپاهان کسب نموده است. از آخرین اسم قهرمانی قلعه نویی در فوتبال ایران 8 سال می گذرد که در لیگ دوازدهم با استقلال قهرمان شد این مربی این فرصت را داشت تا با قهرمانی در جام حذفی به همراه گل گهر طلسم ناکامی فصول اخیر خود را بشکند، ولی در نیمه نهایی مغلوب تیم سابق خود استقلال شد.

قلعه نویی در صورت قهرمانی هم به تنهایی صاحب اسم پرافتخارترین مربی فوتبال ایران می شد و فاصله خود با نزدیک ترین رقیب فعال خود یعنی یحیی گل محمدی بیشتر می کرد و هم فرصت قهرمانی در سوپرجام هم بدست می آمد تا دست نیافتنی تر از همواره گردد، ولی با حذف گل گهر فرصت خوبی نصیب یحیی گل محمدی شده است. این مربی که عادت به فتح سوپرجام دارد و دو بار به اسم مربی و یک نوبت هم به اسم بازیکن این جام را بدست آورده اگر در سوپرجام پیش رو پیروز میدان گردد با 7 قهرمانی در کنار برانکو ایوانکوویچ و امیر قلعه نویی پراقتخارترین مربی فوتبال خواهد شد.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1651

به "گل محمدی در یک قدمی اسم پرافتخارترین مربی ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "گل محمدی در یک قدمی اسم پرافتخارترین مربی ایران" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل محمدی در یک قدمی اسم پرافتخارترین مربی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید