گورستان دیدنی گوانجو؛موزه قیام سرکوب شده مردم، عکس

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، در اواسط قرن بیستم، گرایش به کمونیسم در ژولانام بسیار رایج بود که دولت ضد کمونیست کره جنوبی را به شدت مختل کرد که به درگیری بین مردم و دولت منجر شد.

گورستان دیدنی گوانجو؛موزه قیام سرکوب شده مردم، عکس

با نمایشگاه گوانجو یه جذابترین شهر تجاری چین سفر کنید، ترکیبی از مدرنیته و سنت چین که در یکجا جمع شده.

گوانجو یک گورستان ملی دارد که در واقع عملا نمایشگاه و موزه ای طبیعی درباره قیام سرکوب شده مردم است.

دیکتاتورهای مختلفی در این منطقه حاکم بودند که با وجود آنان، مردم کره جنوبی امیدوار بودند روزی دموکراسی و برابری بر محل زندگیشان حاکم گردد؛ در نتیجه به مبارزه و قیام هایی اقدام کردند که کشته هایی از اقشار و سنین مختلف بود.

در قیام ماه می، نیروها به روی جمعیت تظاهرات نماینده آتش گگرددند که درپی آن بیش از 500 نفر کشته شدند. هنوز تعیین نیست چه کسی دستور آتش را صادر کرد، زیرا دولت مستقر بسیاری از اسناد مظنون را از بین برد.

اجساد آن قربانیان در حال حاضر در گورستان ملی گوانجو دفن شده اند. پس از این قتل عام، بعضی از معترضان به ایستگاه های پلیس و زره پوش ها در نزدیکی گوانجو حمله کردند و یک شبه نظامی را تشکیل دادند و ارتش جمهوری کره (ROK) ارتش جمهوری مرکزی را از مرکز شهر گوانجو بیرون راند.

رسانه های جمعی که در اختیار دولت بودند، عملا نسبت به آنچه در گوانجو رخ داد دروغ گفتند. با این حال، بعضی از معترضان گوانجو پیروز شدند از شهر محاصره شده خارج شوند و اخبار را در استان ژولانام پخش نمایند.

این امر اعتراضات بسیاری را در شهرهای دیگر برانگیخت. سپس مردم گوانجو به تجربه عمیقی دست یافتند. آنها دریافتند که در واقع می توانند خودشان را اداره نمایند. اما چندی بعد، ارتش دوباره وارد مرکز شهر گوانجو شد، با شبه نظامیان شهروند جنگید و آنها را شکست داد.

قیام گوانجو به طور موقت نتوانست دموکراسی را به کره جنوبی بیاورد اما تأثیر ماندگاری داشت. مردم گوانجو هر ساله به اعتراض خود ادامه دادند و خواهان تصدیق حقایق در خصوص قیام و جبران خسارت قربانیان شدند.

در اواخر دهه 1980، مردم کره جنوبی بیشتر و بیشتر حقیقت را درباره قیام گوانجو شنیدند و این جنبش های سیاسی بسیار مؤثر بودند که خاتمه پیروز شدند کره جنوبی را دموکراتیک نمایند. در دهه 1990 مسئولان وقت دولت که مسئولیت سرکوب قیام گوانجو به عهده داشتند، تحت پیگرد قرار گرفتند و به اتهام جنایات به زندان فرستاده شدند.

اکنون گورستان محل دفن قربانیان قیام گوانجو به یک یادمان عظیم تبدیل شده است. در کنار بسیاری از قبرها عکسهای قربانیان قیام وجود دارد. بیشتر آنها مانند جوانان معمولی اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 به نظر می رسند. همچنین آثار هنری در محوطه وجود دارد که در اطراف قبرها طراحی شده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 804

به "گورستان دیدنی گوانجو؛موزه قیام سرکوب شده مردم، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورستان دیدنی گوانجو؛موزه قیام سرکوب شده مردم، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید