شروع ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از دوشنبه

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس زمانبندی از دوشنبه 14 بهمن به واجدین شرایط دریافت مسکن طرح اقدام ملی پیامکی برای تکمیل پرونده ارسال می گردد.

شروع ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از دوشنبه

جهت دریافت خدمات خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، محمود محمود زاده درباره پایش ثبت نام نمایندگان طرح اقدام ملی مسکن گفت: پایش اطلاعات متقاضیان در 4 موضوع فرم ج، مالکیت شخصی، استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید مسکن و سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا به جز شهر های جدید انجام شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد:240 هزار نفر در مرحله اول این طرح ثبت نام کردند که 58 درصد افراد واجد دریافت مسکن بودند.

محمودزاده ادامه داد: بر اساس پایش استان های اردبیل با 66 درصد، خوزستان 64 درصد، سیستان و بلوچستان و کرمانشاه با 62 درصد بیشترین درصد ثبت نام نمایندگان واجد شرایط بودند و استان های سمنان با 35 درصد، خراسان جنوبی 39 درصد، مرکزی 41 درصد کمترین افراد واجد شرایط این طرح بودند.

وی با بیان اینکه در استان تهران نیز 46.5 درصد از افراد ثبت نام نماینده واجد شرایط بودند، اضافه کرد: بعد از ارسال پیامک فرد با کد رهگیری که در اختیار دارد به سایت مراجعه می نماید و محلی که باید مدارک را با خود ببرد تعیین می گردد در آنجا که عمدتاً اداره راه و شهرسازی استان است سابقه سکونت و مستندات فرد کنترل می گردد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: بعد از معرفی به بانک هر فرد بنا به پروژه و وسعت ملک از 30 تا 40 میلیون واریز می نماید.

امکان اعتراض وجود دارد

محمودزاده گفت: افرادی که پیامک برایشان ارسال نگردد می توانند با مراجعه به سایت دلیل عدم واجد شرایط بودن آن ها تعیین است اگر اعتراض دارند از ابتدای اسفند با دریافت کد رهگیری اعتراض نمایند.

وی بیان نمود: ارسال پیامک به متقاضیان بر اساس حروف الفبا است تا متقاضیان به راحتی ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

محمود زاده با بیان اینکه در کوشش هستیم مرحله دوم ثبت نام قبل از سرانجام سال صورت گیرد گفت: اگر ظرفیت جدیدی در هر استان ایجاد گردد حتماً اقدام به ثبت نام مجدد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پردیس کمبود ظرفیت داریم بیان نمود: در پردیس 3 هزار واحد ثبت نام کردند اگر ظرفیت جدید ایجاد گردد دوباره اقدام به ثبت نام می کنیم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا امکان جابجایی در این طرح وجود دارد یا خیر گفت: اگر شهری ظرفیت داشته باشد امکان جا به جایی است، اما در پردیس که کمبود ظرفیت است امکان جابجایی وجود ندارد.

محمود زاده با اشاره به اینکه حتی بعد از پایش متقاضیان امکان فروش امتیاز مسکن وجود ندارد گفت: به صورت قانونی و رسمی امکان فروش امتیاز وجود ندارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در همه جا آورده اولیه متقاضیان بین 30 تا 40 میلیون تومان است و پردیس هم از این امر مستثنی نیست چندین پروژه در طرح بیان شده است اگر پروژه ای زیرساخت آماده ندارد 10 تا 15 درصد قیمت زمین را فرد باید پرداخت کند؛ در این طرح 100 میلیون تومان تسهیلات بانکی نیز به متقاضیان پرداخت می گردد.

محمودزاده گفت: در شهر های جدید 10 تا 15 درصد قیمت زمین دریافت می گردد.

وی اضافه کرد: گردش اقتصادی این طرح بین 100 تا 120 هزار میلیارد تومان است و 40 میلیون متر مربع زیر بنای مسکن طرح اقدام ملی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 640

به "شروع ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از دوشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از دوشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید