ابراز نگرانی روسیه و ترکیه نسبت به ناآرامی های سیاسی در بولیوی

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، روسیه و ترکیه نسبت به ناآرامی های سیاسی اخیر در بولیوی ابراز نگرانی نموده و خواهان کاهش تنش ها و برقراری آرامش در این کشور آمریکای جنوبی شدند.

ابراز نگرانی روسیه و ترکیه نسبت به ناآرامی های سیاسی در بولیوی

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، روسیه اپوزسیون بولیوی را به راه اندازی خشونت ها در این کشور آمریکای جنوبی متهم نموده و گفت: به نظر می رسد امیدهای دولت بولیوی برای مذاکره به دنبال یک کودتای برنامه ریزی شده نقش برآب شده است.

اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی روز یکشنبه اعلام نمود که به منظور کاهش خشونت ها که این کشور را از زمان انتخابات درگیر نموده، استعفا می دهد.

مسکو منافع تجاری در بولیوی دارد و آژانس دولتی انرژی هسته ای روسیه در این کشور آمریکای جنوبی مشغول ساخت یک مرکز هسته ای است.

وزارت خارجه روسیه امروز (دوشنبه) در بیانیه ای اعلام نمود: تشدید دراماتیک رویدادهای اخیر در بولیوی که در آنجا موج خشونت های به راه افتاده توسط اپوزسیون اجازه نداد که مورالس دوره ریاست جمهوری خود را تکمیل کند، برای ما هشداربرانگیز بوده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: موضوع نگران نماینده این است که در جریان بحران سیاسی داخلی در بولیوی، آمادگی دولت این کشور برای دستیابی به راه چاره های سازنده به وسیله گفت وگو به دنبال تشدید ناآرامی ها در غالب یک کودتای برنامه ریزی شده نقش برآب شده است.

کرملین خواهان آرامش در بولیوی شده و گفت: امیدوار است قدرت های خارجی کوشش ننمایند در این بحران مداخله نمایند.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز به خبرنگاران گفت: مورالس تاکنون هیچ ارتباطی با مسکو نداشته و درخواست پناهندگی در روسیه نیز نداده است.

در همین حال ترکیه نیز امروز نسبت به ناآرامی سیاسی در بولیوی به دنبال استعفای مورالس ابراز نگرانی کرد.

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای گفت: ترکیه برای این اصل که دولت ها به وسیله یک روند دموکراتیک زمام امور را به دست می گیرند، اهمیت بسیاری قائل است.

در ادامه این بیانیه آمده است: در رابطه با این موضوع، ترکیه نسبت به تحولات اخیر در بولیوی که منجر به استعفای اوو مورالس شده به شدت نگران است.

وزارت امور خارجه ترکیه ابراز امیدواری کرد که همسو با خواسته مردم بولیوی یعنی برقراری مجدد صلح و ثبات به وسیله انتخاباتی جدید، تنش ها نیز در بولیوی کاهش یابد، زندگی به حالت عادی بازگردد و دموکراسی در این کشور حاکم گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 494

به "ابراز نگرانی روسیه و ترکیه نسبت به ناآرامی های سیاسی در بولیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی روسیه و ترکیه نسبت به ناآرامی های سیاسی در بولیوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید