اجاره بها در تهران قدیم چند؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، آخرین تحقیقات میدانی از شرایط بازار اجاره مسکن در محله های قدیمی شهر تهران که عمدتا در منطقه 12 مرکز واقع شده اند نشان می دهد، اجاره بهای پیشنهادی موجران درفایل هایی که به تازگی به بازار مسکن این منطقه عرضه شده است مانند بسیاری دیگر از محله ها و منطقه ها مصرفی تا حدود 50 درصد و حتی بیشتر نیز نسبت به ارقام اجاره بهای سال قبل افزایش داشته است.

اجاره بها در تهران قدیم چند؟

به گزارش دنیای اقتصاد، البته واسطه های بازار معاملات مسکن می گویند در این میان موجرانی نیز هستند که به خصوص در قرارداد های تمدیدی، رقم اجاره بهای نو را کمتر از این اندازه افزایش داده اند با این حال، در تعداد قابل توجهی از فایل ها رشد محسوس اجاره پیشنهادی به چشم می خورد.

از آنجا که حساسیت مستاجر های ساکن در این منطقه به افزایش رقم اجاره بها از مستاجر های منطقه ها نیمه شمالی تهران بیشتر است انتظار می رود تورم اجاره در این منطقه نسبت به محلات نیمه شمالی کمتر باشد؛ با این حال واسطه ها می گویند باید تا آغاز و ادامه فصل جابه جایی ها در بازار اجاره برای قضاوت دقیق تر از بازار این منطقه، منتظر ماند.

هم اکنون میانه مبلغ رهن کامل پیشنهادی برای هر مترمربع از واحد های مسکونی در این منطقه بین 6 تا 8 میلیون تومان است. البته در این میان تعداد محدودی از فایل ها با اجاره بهای بیش از این بازه اعلامی، نیز فایل شده اند. تنوع و تفاوت در محله ها، متراژ، سن و سایر پارامتر ها در این نرخ گذاری موثر هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 خرداد 1402 بروزرسانی: 6 خرداد 1402 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2143

به "اجاره بها در تهران قدیم چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره بها در تهران قدیم چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید