احکام شهرداران 8 شهر خراسان شمالی در انتظار استعلام وزارت کشور

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران/خراسان شمالی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: احکام شهرداران هشت شهر استان در انتظار استعلام وزارت کشور است.

احکام شهرداران 8 شهر خراسان شمالی در انتظار استعلام وزارت کشور

غلامرضا هوایی در آیین تکریم و معارفه شهردار بجنورد که امشب در سالن جلسات استانداری خراسان شمالی برگزار گشت، اظهار کرد: 25 شهر در خراسان شمالی وجود دارد که تا به امروز احکام 15 شهردار صادر شده است.

وی در ادامه به اعتبارات شهرداری های استان اشاره کرد و گفت: بودجه سنواتی کل شهرداری های خراسان شمالی حدود 550 میلیارد تومان است.

بودجه 23 شهرداری استان، اندازه آپارتمانی در تهران

هوایی این مبلغ را بسیار ناچیز دانست و اضافه نمود: اعتبار شهرداری های این استان به جز بجنورد، 100 میلیارد تومان است که اندازه قیمت یک آپارتمان در نقطه ای از تهران است.

وی تأسیس شهرها با جمعیت کم را یکی از آفات این استان دانست و گفت: سال گذشته امور بعضی از شهرداری های استان را به وسیله تسهیلات تا خاتمه سال پیش بردیم که نشان می دهد عملکرد مناسبی در حوزه ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری ها رخ نداده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی شرح داد: متاسفانه تعدادی از شهرهای این استان فکر نکرده تأسیس شده اند.

هوایی همچنین به موضوع انتخاب شهرداران اشاره کرد و اضافه نمود: استانداری خراسان شمالی هیچ دخالت و توصیه ای در انتخاب شهرداران در استان نکرد.

وی تاکید کرد: شورای اسلامی شهرها در خراسان شمالی به وسیله مردم انتخاب شده اند و باید این اختیار را داشته باشند تا آزادانه تصمیمات لازم را در چارچوب قانون بگیرند و در ادامه نیز جوابگوی مردم باشند.

وی با توصیه به شورای شهر بجنورد بر استفاده از تجربیات شهرداران پیروز این شهر، اضافه نمود: اعضای شورای شهر و مدیریت شهری از دخالت در امور یکدیگر اجتناب کرده و با یکدیگر مدارا کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی شرح داد: مردم تشنه کار هستند و کار بسیاری به ویژه در حوزه توسعه معابر و آسفالت در منطقه ها اصلی مرکز استان وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1769

به "احکام شهرداران 8 شهر خراسان شمالی در انتظار استعلام وزارت کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احکام شهرداران 8 شهر خراسان شمالی در انتظار استعلام وزارت کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید