انتقاد روسیه از تصمیمات آمریکا درقبال ایران و برجام

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با انتقاد از سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران تاکید نمود: تصمیمات غیر سازنده واشنگتن بر رژیم عدم اشاعه در دنیا و امنیت منطقه تاثیر منفی داشته است.

انتقاد روسیه از تصمیمات آمریکا درقبال ایران و برجام

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: نتیجه اصلی سیاست فشار حداکثری آمریکا (درخصوص ایران) چه بوده است؟ کاهش اجباری تعهدات ایران ذیل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام).

وی در ادامه نوشت: آیا اکنون زمان آن نرسیده است که آمریکا در تصمیمات واقعا غیرسازنده خود که بر رژیم عدم اشاعه در سطح جهانی و امنیت منطقه ای تاثیر منفی گذاشته است، تجدید نظر کند؟

اولیانوف در توئیتی دیگر در پاسخ به یک کارشناس آمریکایی که گفته بود تحریم های سازمان ملل علیه ایران باید بازگردانده گردد خاطر نشان کرد: تکرار یک داستان قدیمی که نتیجه ای هم نداشته است. سیاست فشار حداکثری شرایط را برای تمام طرف ها، از جمله آمریکا سخت تر و سخت تر می نماید.

این دیپلمات روس اضافه نمود: بعضی افراد به جای درس دریافت، خواهان تقویت آن چیزی هستند که قبلاً ثابت شده که یک اشتباه استراتژیک عظیم است.

بنابر این گزارش، در ادامه سیاست های خصمانه واشنگتن درقبال کشورمان مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در روزهای اخیر خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران شده است که طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت در اواخر مهرماه منقضی خواهد شد.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی نوشت که پمپئو میخواهد با این ادعا که علی رغم خروج کشورش از برجام، واشنگتن هنوز عضو قطعنامه 2231 است، طرف های دیگر برجام را ملزم به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران کند.

این در حالی است که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به گزارشات درباره طرح جدید آمریکا، آن را نتیجه شکست مفتضحانه سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران دانست.

ظریف در توئیتر خود نوشت: دو سال پیش مایک پمپئو وزیر امور خارجه و رئیسش توقف مشارکت آمریکا در برجام را اعلام کردند به خیال آنکه فشار حداکثری آنها، ایران را به زانو درمی آورد.

وی اضافه نمود: باتوجه به شکست مفتضحانه این سیاست، او اکنون می خواهد شریک برجام باشد. رویاپردازی را تمام کنید: ملت ایران همواره سرنوشتش را خود مشخص نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 893

به "انتقاد روسیه از تصمیمات آمریکا درقبال ایران و برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد روسیه از تصمیمات آمریکا درقبال ایران و برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید