ایران در سال 1400 روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت و میعانات تولید خواهد کرد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه بررسی درآمدهای نفتی لایحه بودجه 1400 با حضور وزیر نفت گفت: بیژن زنگنه در این نشست اظهار داشت که مجموع تولید نفت و میعانات گازی 4 میلیون و 500 هزار بشکه در روز خواهد شد.

ایران در سال 1400 روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت و میعانات تولید خواهد کرد

جعفر قادری به نشست عصر دیروز (شنبه، 22 آذرماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت برگزار گشت اشاره کرد و افزود: در این نشست وزیر نفت گزارشی از میزان فروش و صادرات نفت و فرآورده های نفتی به نمایندگان ارائه کرد.

وی افزود: وزیر نفت در این نشست گفت که مجموع تولید نفت و میعانات گازی 4 میلیون و 500 هزار بشکه در روز است که در بودجه سال آینده حدود 2 میلیون و دویست هزار بشکه برای مصرف داخلی و 2 میلیون و 300 هزار بشکه نیز برای صادرات پیش بینی شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی شرح داد: وزیر نفت در این نشست تاکید کرد که با این حجم از صادرات حدود 25 درصد بودجه سال 1400 تامین می شود، البته این در صورتی است که نرخ تسعیر ارز دولت برای تامین کالاهای اساسی 11 هزار و 500 تومان و نرخ تسعیر ارز برای شرکت های دولتی 17 هزار تومان باشد.

قادری مطرح نمود: وزیر نفت در پاسخ به پرسش نمایندگان درباره اینکه آیا پیش بینی صادرات نفتی در سال آینده خوشبینانه در نظر گرفته نشده است، گفت: ما به شرط رفع تحریم ها این عدد را در نظر گرفته ایم و اگر شرایط بهتر شود این عدد محقق می شود و در غیر این صورت اوراق مشارکت خواهیم فروخت.

بر اساس لایحه بودجه سال 1400 که 12 آذرماه به مجلس تقدیم شد، درآمد ایران از صادرات نفت، میعانات گازی و گاز در سال آینده بیش از 199 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1285

به "ایران در سال 1400 روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت و میعانات تولید خواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در سال 1400 روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت و میعانات تولید خواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید