واقعیتی نگران کننده برای شهر ما

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، سولماز مجتهدی- خبرنگار:ساخت و سازهای غیرمجاز در مناطق حاشیه ای قصه ای قدیمی است که بسیاری از مناطق کرج با آن درگیر هستند. این پدیده شهروندان و مسئولان شهری کرج را با چالش های اجتماعی و شهری بی شماری روبرو نموده است.

واقعیتی نگران کننده برای شهر ما

ازجمله این چالش ها می توان به کمبود امکانات شهری همچون آب، برق، گاز و وسایل حمل ونقل عمومی و همچنین اعتیاد، بیکاری، طلاق و انواع بیماری ها اشاره نمود. این سکونتگاه های غیرمجاز آسیب ها و تبعات زیادی برای جامعه دارند اما در این میان ساکنان آن، بیشترین آسیب را از حضور غیرمجاز در حاشیه شهر می بینند و کم کم این آسیب ها به دیگر مناطق نیز گسترش پیدا می نماید. از دیگر تبعات جبران ناپذیری که سکونتگاه های غیرمجاز دارند وقوع آتش سوزی، زلزله و سیل است که به دلیل ساختار غیراصولی و باریک بودن خیابان ها امکان فرار و امدادرسانی به آن وجود ندارد و یا به سختی انجام

می گردد.

ساخت و سازهای غیرمجاز به تازگی یک آسیب جدی را نیز به وضوح نشان داد و آن مسائل بی شماری همچون آبگرفتگی خانه ها و وارد کردن خسارات جانی و اقتصادی به ساکنان این مناطق بود. البته این ساخت و سازها در دوران گذشته و در غفلت مسئولان و مردم انجام شد و اکنون مانند زخمی کهنه بر تن شهر شده که درمان آن به سادگی امکان پذیر نیست اما ضرورت دارد از گسترش این پدیده جلوگیری گردد تا حداقل از این پس دیگر شاهد چالش آفرینی و همچنین گسترش تبعات منفی این پدیده به محدوده شهری نباشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 157

به "واقعیتی نگران کننده برای شهر ما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعیتی نگران کننده برای شهر ما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید