کره شمالی درباره واکنش محکم به تحریم های تازه آمریکا هشدار داد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، وزارت خارجه کره شمالی با بیان اینکه آزمایش های موشکی این کشور تمرینی برای دفاع از خود است، گفت تحریم های تازه آمریکا نشان دهنده نیات خصمانه واشنگتن برای انزوا و اختناق پیونگ یانگ است.

کره شمالی درباره واکنش محکم به تحریم های تازه آمریکا هشدار داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تصمیم دولت آمریکا به ریاست جو بایدن برای اعمال تحریم های نو علیه کره شمالی با واکنش تند این کشور همراه شد.

دولت کره شمالی امروز (آدینه) از دولت بایدن به علت اعمال تحریم های نو علیه این کشور به علت آزمایش های موشکی اخیر، انتقاد نموده و نسبت به اقدام قوی تر و صریح تر در صورت حفظ موضع تقابل جویانه واشنگتن هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) یک سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی طی بیانیه ای گفت شلیک و آزمایش اخیر موشک های مافوق صوت به وسیله این کشور، تمرینی درست برای دفاع از خود است.

این سخنگو، که نامش فاش نشد، تاکید نمود که تحریم های نو آمریکا نشان دهنده نیات خصمانه واشنگتن با هدف انزوا و خفه کردن پیونگ یانگ است.

این دیپلمات کره شمالی، با بیان اینکه آمریکا همچنان مواضع گانگستری خود را حفظ نموده، شرح داد: فراوری موشک نو کره شمالی بخشی از کوشش های آن برای مدرن سازی ارتش خود بوده و هیچ کشور خاصی را هدف قرار نمی دهد یا امنیت همسایگانش را تهدید نمی نماید.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از این گزارش، سخنگوی وزارت خارجه پیونگ یانگ گفت: با این وجود، ایالات متحده عامدانه شرایط را حتی با فعال کردن تحریم های مستقل تشدید می نماید و به ارجاع فعالیت عادلانه کره شمالی به شورای امنیت سازمان ملل بسنده نمی نماید.

وی در ادامه توضیح داد: این نشان می دهد که اگرچه دولت کنونی ایالات متحده در خصوص دیپلماسی و تبادل نظر جار می زند، اما همچنان درگیر سیاست خود برای انزوا و خفه کردن کره شمالی است. اگر ایالات متحده چنین موضع تقابلی اتخاذ کند، کره شمالی مجبور خواهد شد واکنش قوی تر و محکم تری به آنها نشان دهد.

این در حالی است که امروز ستاد مشترک ارتش کره جنوبی خاطرنشان کرد که کره شمالی دو پرتابه نامشخص را به سمت دریای شرقی شلیک نموده است. (جزئیات بیشتر)

شامگاه چهارشنبه بود که وزارت خزانه داری آمریکا خاطرنشان کرد که پنج شخص که تابعیت کره شمالی دارند را به لیست تحریم ها اضافه نموده است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نیز بعد از نظارت کردن بر آزمایش موشکی اخیر این کشور، خواهان افزایش توان نظامی کره شمالی شد.

پیونگ یانگ در سال های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد نو استفاده نموده اما این کشور اخیراً از موشک نوی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

پیش از این نیز کیم سونگ نماینده کره شمالی در سازمان ملل با تاکید بر حق این کشور برای انجام آزمایش های موشکی، اما گفت پیونگ یانگ هیچ قصدی برای استفاده از این فناوری ها علیه هیچ کشوری ندارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1864

به "کره شمالی درباره واکنش محکم به تحریم های تازه آمریکا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی درباره واکنش محکم به تحریم های تازه آمریکا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید